20 Mart 2023 Pazartesi

Kempro

Kempro

30 Yıldır Kablo Hammaddeleri İle Hizmetinizdeyiz

Kempro Grup Şirketleri olarak; Kempro Kimyasal Maddeler ve Dış Tic. A.Ş ve Kempropol Kimyasal ve Polimer Maddeler ve San. Tic. A.Ş firmalarımız ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.
Kempro Kimyasal Maddeler, 1991 yılında yüksek Kimya Mühendisi Sn. Ömer Saim Oğuz tarafından kurulmuş; boya, mürekkep, tekstil, plastik, elastomer, ambalaj, kompound, kauçuk, kablo, yapıştırıcı, yapı kimyasalları, otomotiv, kozmetik ve gıda sektörlerine yönelik olarak 30 yıldır hammadde tedariği yapan distribütör firmamız olup, dünyaca ünlü 42 firmanın Türkiye temsilciğini ve distribütörlüğünü başarı ile yürütmekte ve müşterimize anında hizmet vermekteyiz.
1997 yılından bu yana Kempro çatısı altında gerçekleştirdiğimiz üretim faaliyetlerimizi; 2014 yılından itibaren Kempropol Polimer Maddeler ve San. Tic. A.Ş çatısı altında devam ettirmekteyiz. Kurulduğu günden bugüne kadar durmaksızın yoğun ArGe çalışmalarına imza atan firmamız, 2018 itibariyle de ArGe Merkezi ünvanı ile taçlandırılmıştır. ArGe ve Üretim faaliyetlerimiz kapsamında, Kempropol Kimyasal ve Polimer Maddeler olarak, özellikle ülkemize ithalat yoluyla gelen oto tamir boyaları, ahşap ve plastik kaplamalar başta olmak üzere, tüm endüstriyel kaplama uygulamaları için termoplastik (1K) ve termoset (2K) akrilik reçineler ile doymuş polyester ve poliüretan reçine çözümleri sunmaktayız. Yerli teknolojimiz ve bilgi birikimimiz sayesinde tüm polimerlerimizin özelliklerini müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda modifiye ederek, terzi usulü çalışarak uygulamalarına en uygun ürünleri laboratuvar ortamında en etkin şekilde projelendirip, bu projeleri geniş üretim altyapımız ve deneyimimiz sayesinde en uygun şekilde üreterek müşterilerimize hizmet ve çözüm sunmaktayız. KROL markamız ile imal ettiğimiz ürünlerimiz arzu edilen ambalajlarda, Tuzla-İstanbul’daki üretim tesisimizden ve depomuzdan, müşterilerimizin talep ettikleri miktarlarda, tam zamanında teslim edilmesi prensibi ile servis vermekteyiz.
Bu anlayışla; alanlarında uzman ve deneyimli ekibimiz sayesinde plastik ve kauçuk sektörleri için kompound üretimi de gerçekleştirmekteyiz. Gün geçtikçe kablo sektörüne yönelik ürün yelpazemiz daha da genişlemekte olup, ürün gruplarımız hakkında kısa bilgileri aşağıdaki gibi paylaşmak isteriz.

KEMPROPOL Üretimlerimiz
 • KROL CH Serisi: Solid ve Fiziksel Köpüren yüksek yoğunluklu PE ürünlerinden oluşan bu seri, özellikle telekomünikasyon ve data kabloları ile koaksiyel kablo üretimlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş olup, kendi üretimimiz olduğundan dolayı temin süresi de çok kısadır.
• KROL CM Serisi: Aynı KROL CH gibi kendi üretimimiz olduğundan dolayı temin süresi çok kısa olan bu seri ürünleri Solid ve Kimyasal Köpüren orta yoğunluklu PE ürünlerinden oluşmaktadır. Telekomünikasyon ve data kabloları, CAT 6 kablo seperatörü ile koaksiyel kablo üretimleri için oldukça uygun bir seridir.
• KROL LL Serisi: Lineer düşük yoğunluklu PE ürünlerinden oluşan bu seri natürel ve siyah olmak üzere iki tip kılıf malzemesini içerir.
Tüm KROL serisi ürünlerimiz çok kolay bir şekilde proses edilebilmekte olduğundan yoğun talep görmektedir. Distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz firmalar tarafından tedarik etmekte olduğumuz ürünler ise aşağıdaki gibidir:

CROSSPOLIMERI Ürünleri
Distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz CROSSPOLIMERI firmasının ürünleri daha çok özellikli kablo üretimlerinde kullanılmakta olup, ürün çeşitliliği açısından geniş bir yelpazeye sahiptir.     
•  CROSSVINIL Serisi: Çok çeşitli PVC kompoundlardan oluşan bu serinin ürünleri;
- Otomotiv kabloları
- Yüksek ısıya dayanıklı kablolar
- Enerji kabloları gibi çok çeşitli kablo üretimlerinde hem izolasyon, hem de kılıf malzemesi olarak kullanılmaktadır.
• FRAGOM PR Serisi: Çok çeşitli HFFR kompoundlardan oluşan bu seri ürünleri, özellikle CPR belgeli ürünler için önerilmekte olup, ısıya ve aleve dayanıklı, halojen gazı içermeyen tüm kablolar için izolasyon ve kılıf malzemesi olarak kullanılmaktadır.   
• FRAGOM G Serisi: Çapraz bağlı HFFR kompoundlardan oluşan bu serinin ürünleri;
- Solar kablolar (Kılıf malzemesi)
- Railway kabloları (Kılıf malzemesi)
- Yağa ve çamura dayanıklı kablolar (Kılıf malzemesi)
- Otomotiv kabloları (İzolasyon ve kılıf malzemesi) gibi çok çeşitli kablo üretimlerinde kullanılmaktadır.
• POLIGOM Serisi: Çapraz bağlı EPDM/EPR kompoundlar-dan oluşan bu serinin ürünleri;
- Solar Kablolar (İzolasyon malzemesi)
- Railway Kabloları (İzolasyon malzemesi)
- Yağa ve çamur dayanıklı kablolar (İzolasyon malzemesi)
- RN-F  tipi kablolar (İzolasyon ve kılıf malzemesi)
- BQ- F tipi kablolar (İzolasyon malzemesi) gibi çok çeşitli kablo üretimlerinde kullanılmaktadır.
• EFRHATAN Serisi: Termoplastik poliüretan kompoundlardan oluşan bu seri ürünleri, özellikle ağır şartlara (darbe, ısı vs.) dayanıklı kablolarda kılıf malzemesi olarak kullanılmakta olup, askeri araç, otomotiv, gemi kabloları gibi kablo üretimi yapan firmalar tarafından tercih edilmektedir.

INEOS Olefins&Polymers Ürünleri
Yine distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz bir firma olan INEOS O&P firmasının ürünleri telekomünikasyon ve data kabloları ile koaksiyel kablo üretiminde izolasyon ve kılıf malzemesi olarak kullanılmak üzere geliştirilmiş olup, aşağıda kısaca tanıtılmıştır.
• BP 28 D 780: Telekomünikasyon ve data kablosu üreticileri tarafından sıkça tercih edilen, çok yüksek hızlarda (yaklaşık 2.000 m/d) izolasyon yapılabilen, sınıfının en iyisi orta yoğunluklu PE malzemedir.
• BPD 8063: Özellikle koaksiyel kablo ve sinyal kablosu üreticileri tarafından tercih edilen orta yoğunluklu PE malzemedir.   
• BPD 4035: Telekomünikasyon kabloları dış kılıfında kullanılmak üzere geliştirilmiş olan, siyah renkli yüksek yoğunluklu PE malzemedir. Zaman zaman, izoleli havai hat (ABC) kablosu üretimi yapan firmalar tarafından da tercih edilmektedir.   
• BPD 4020: BPD 4035 ile aynı özelliklere sahip olan bu malzeme natürel olup, kullanıcı tarafından istenilen şekilde renklendirilebilir.

DELTA TECNIC Ürünleri 
2016 yılından bu yana distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz DELTA TECNIC firması gerek çeşit gerekse kalite olarak kendini ön plana çıkarmış güçlü bir firmadır. Ürünleri sadece kablo sektörü ile sınırlı olmayıp PVC boru ve profil sektöründe de kullanılmaktadır.  Kablo sektöründe kullanılan hemen hemen her tür plastik için masterbatch üretmenin yanı sıra, plastiklere farklı özellikler kazandıran katkı malzemeleri ve firmaların kullandıkları plastiklere özel masterbatchler de üretmektedir. Ürün çeşitleri arasında;
• Enerji, data ve tesisat kablolarında kullanılmak üzere; PVC bazlı
• Otomotiv kablolarında kullanılmak üzere (T2/T3); PVC bazlı
• Telekomünikasyon kablolarında kullanılmak üzere; PE bazlı
• PE/XLPE izoleli enerji kablolarında kullanılmak üzere; PE bazlı
• Ortam şartlarında çapraz bağlanabilen XLPE için; PE bazlı (Visico/Ambicat)
• Otomotiv ve fiber optik kablolarda kullanılmak üzere; TPA, TPE-E
• Fiber optik kablolarda kullanılmak üzere; PBT
• Enerji ve endüstriyel kablolarda kullanılmak üzere; TPU
• HFFR/LSFR kablolarda kullanılmak üzere; PE ve EVA bazlı
• Otomotiv kablolarında kullanılmak üzere; ETFE FLUOROPOLYMER masterbatchler bulunmaktadır.

COGEBI Ürünleri 
INEOS, CROSSPOLIMERI, DELTA TECNIC firmalarının ardından, 2018’den bu yana Çekya menşeili mika bant üreticisi COGEBI firmasının da Türkiye Temsilciliğini almış bulunmaktayız.
COGEBI geçtiğimiz yıllarda da Türkiye’de oldukça önemli bir müşteri portföyü olan, kalite olarak kendini ön plana çıkarmış güçlü bir firmadır. Ürünleri sadece kablo sektörü ile sınırlı olmayıp Yüksek Gerilim Ürünleri, Conta, Fırın gibi ürünlerde de kullanılmaktadır. Hem Phlogopite, hem de Muscovite mika bant üreten firmanın LCCT şeklinde isimlendirdiği standart ürünlerinin yanı sıra FINOR® ve FIROX® markalı özel ürünleri de bulunmaktadır.
FINOR® serisi ürün esnek ve kuvvetli bir ürün olup phlogopite mika, cam bez ve özel bir inorganik tabakadan oluşmaktadır. Çok yüksek hızlarda çalışabilir, ayrıca iletken büküm makinalarında büküm sırasında uygulanarak ikinci bir bantlama aşamasına gerek kalmaz
FIROX® serisi iki alt ürün içermektedir. FIROX®P ve FIROX®M
FIROX®P;  phlogopite mika, cam bez ve emdirilmiş yüksek ısıya dayanıklı silikon reçineden oluşur.
FIROX®M; muscovite mika, cam bez ve emdirilmiş yüksek ısıya dayanıklı silikon reçineden oluşur.
LCCT olarak isimlendirilen standart tip 80, 120 ve 160 gr/m2 mika içeriği olan, pad, mini spool ve spool şeklinde, istenilen genişliklerde tedarik edilmektedir.