17 Mayıs 2022 Salı

SIKORA

SIKORA

Çinli tanınmış kablo üreticisi, XLPE
peletlerinde en yüksek saflığı elde etmek için, SIKORA'nın PURITY SCANNER ADVANCED ürününü kullanıyor

Şirket birkaç yıldır aynı zamanda denizaltı kabloları üretimi işinde de faaliyet göstermekte, ve üretim hatlarında kalite kontrolü için Almanya merkezli SIKORA AG'nin PURITY SCANNER ADVANCED'ini de diğerleri arasına entegre etti.

Denizaltı kablosu satarken güvenilirlik en önemli unsurdur. Benzer bir şekilde, şirket bu tür kablolar için belirli yıl boyunca garanti vermektedir. Tesis müdürü, “denizaltı kabloların üretimini şansa bırakamayız” diye ifade ediyor. “Her üretim adımının güvenli olması gerekmektedir. İş, kablo yalıtımı için kullandığımız bileşenle başlıyor. Buna göre, XLPE malzemesinin çevrimiçi kalite kontrolünü uyguladık” diyerek, şirketin  muayene ve sınıflandırma için SIKORA'nın PURITY SCANNER ADVANCED'e güvendiğini söylüyor. X-ışını teknolojisi ve optik kameralar sayesinde sistem, XLPE peletlerinin içindeki ve yüzeylerindeki kontaminasyonu güvenilir bir şekilde algılar. Kontamine olmuş peletler otomatik olarak ayrılır.

Çinli kablo üreticisi, denizaltı kablo üretim hattına PURITY SCANNER ADVANCED'i kurdu ve en yüksek XLPE hassasiyeti, yüksek kaliteli nihai kabloyu ve en yüksek müşteri memnuniyetini elde etmek için sistemi 2021'in başında başka bir üretim hattına da yerleştirdi.

SIKORA bu önemli projede de Çinli küresel şirketin ortağı olmaktan gurur duyuyor. Her iki şirket de çevrimiçi çap, et kalınlığı ve eksantriklik ölçümü alanında yirmi yıldan fazladır işbirliği yapmaktadır. Hem Çinli kablo üreticisi hem de SIKORA CHINA Başkanı Bay Wanbin Chen tarafından altı çizilen bir açıklama: “Hepimiz şu anda 5G ağına dair yeni yetenekler, arabaların elektrikli hale gelmesi veya sağlıklı bir çevre için doğal kaynakların dikkatli kullanımı ile ilgili olarak kömür ve nükleer enerjiyle çalışan santrallerin rüzgar enerjisi ile yer değiştirilmesini kapsayan ilginç bir evrimin farkındayız. Bu açıdan şirket alanında bir öncü ve SIKORA da eş ortağı”.