17 Mayıs 2022 Salı

45 yıldan fazla bir süre sonra Harry Prunk SIKORA Yönetim Kurulundan ayrılıyor

45 yıldan fazla bir süre sonra  Harry Prunk SIKORA Yönetim Kurulundan ayrılıyor

SIKORA AG Denetim Kurulu tarafından açıklamasına göre Harry Prunk, 45 yıldan fazla süren çok başarılı bir kariyerin ardından 31 Mart 2021’de SIKORA Yönetim Kurulundan ayrılacak. Prunk, şirketin gelişimini şekillendirmiştir ve markanın başarısına önemli ölçüde katkıda bulunmuştur.


Harry Prunk, SIKORA kariyerine 1975 yılında, elektronik alanındaki diplomasını aldıktan hemen sonra şirketin kurucusu Harald Sikora ile üçüncü çalışan olarak başlamıştı. 11 yıl sonra, SIKORA Industrieelektronik GmbH Genel Müdürü olarak atanmıştı. 1981 yılında SIKORA’nın ilk iştiraki olan SIKORA International Corp şirketini, Kaliforniya ABD’de kurmuştu. 1996 yılında SIKORA şirketinin hissedarı olmuştu.


Şirketin 2002 yılında SIKORA AG’ye dönüşmesinden bu yana Harry Prunk, 2011-2015 yılları arasında başkanlık ettiği Yönetim Kurulunun üyesiydi. Harry Prunk, Satış, Pazarlama ve Hizmet alanlarından sorumluydu ve özellikle SIKORA’nın uluslararasılaşmasında yer aldı. Bugün, orta ölçekli şirket 14 iştirakleri ve 300 çalışanı ile küresel olarak konumlandırılmıştır.


SIKORA AG Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Thomas Sikora, ”Harry Prunk’a, şirketimiz için olağanüstü başarılarla dolu kırk yılı aşkın bir süre için, tel ve kablo, hortum ve tüp alanlarının yanı sıra plastik endüstrisindeki müşterilerle yakın işbirliği için ve SIKORA iştiraklerini ve temsilcilerini kurma konusundaki kararlılığı için teşekkür ediyoruz” diyor ve şöyle ekliyor: “Uzun yıllar süren harika ve güvenilir işbirliği unutulmayacaktır”.


SIKORA CEO’su Dr. Christian Frank, özel bağlılığını takdir ediyor: “Harry Prunk, SIKORA şirketini eşsiz bir şekilde anlıyor ve temsil ediyor. Onunla birlikte şirketi, birçok yeni bölge geliştirdi ve çok sayıda müşteriye ilham verdi. Kablo endüstrisinde muhtemelen Harry Prunk’ı tanımayan kimse yoktur. Tutkulu bağlılığı, çalışanlarımıza verdiği yorulmak bilmeyen desteği, takdir edilen tavsiyeleri ve özellikle değerli dostluğu için ona teşekkür etmek istiyorum.”


1 Mart 2020’den bu yana Dr. Jörg Wissdorf, SIKORA Yönetim Kurulunun yeni üyesiydi ve 1 Nisan 2021’den itibaren Harry Prunk’ın yerine geçerek sorumluluklarını resmen devraldı. Havacılık mühendisliği mezunu, daha önce Satış ve Pazarlama alanında çeşitli lider pozisyonlarda ve ulusal ve uluslararası şirketlerde Genel Müdür olarak çalıştı. “Jörg Wissdorf, kurumsal yönetimde uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. SIKORA’nın daha da geliştireceğine ve başarısını önemli ölçüde şekillendireceğine ve yönlendireceğine inanıyorum ve bu pozisyon için onu kazanabileceğimizden memnunum”, diyor Christian Frank.


Harry Prunk, SIKORA Yönetim Kurulu üyesi olarak emekli olduktan sonra profesyonel olarak aktif kalacak ve yönetim ve uluslararasılaşmaya odaklanarak Kurumsal Gelişim Danışmanı olarak yeni ve zorlu projeler gerçekleştirecektir.