17 Mayıs 2022 Salı

BASEC veri iletimi piyasasında kablo testi ve sertifikasyonunu başlattı

Yeni veri iletimi (datacoms) imkanı, şunlar da dahil olmak üzere tüm datacoms kablolarının performansını test edebilecek sanayi standardı son teknoloji test ekipmanını içerir: CAT 5e, 6, 6A, 7, 7A, ve CAT 8. Veri aktarımı testini yaklaşık 50 yıllık kablo testi ve sertifikasyonu uzmanlığıyla birleştiren BASEC elektrik, mekanik, materyal, kimyasal ve yangın performansı testlerini sunmaya devam ediyor. Son kullanıcılar, imalatçılar ve onaylanmış kabloların yeniden markalaşanları, bütünsel bir kablo değerlendirmesi sağlamak için fiziksel kablo testinin yanı sıra kablo sertifikasyonunun titiz süreç denetimini kapsayan katma değerinden faydalanmaktadır. 

BASEC CEO'su Tony Lioveri: “BASEC yaklaşık 50 yıldır kablo üreticileriyle ortaklaşa çalışıyor ve bu kablo uzmanlığını datacoms pazarına taşıyabilmek için güçlü bir marka ve kalite ve güvenlik işareti olma mirasına sahiptir, ki bu da BASEC için heyecan verici bir tekliftir. BASEC markası dünya çapında kurulmuştur ve özel teknik ekiplerinden ve üstün müşteri hizmetlerinden oluşan bölge ofislerimiz aracılığıyla ulaştırılır. Hedefimiz son kullanıcılara, imalatçılara ve yeniden markalaşanlara, BASEC markasını kullanarak tedarik zinciri boyunca garantili kalite ve güvenlik garantisi verebileceklerine dair güven sağlayabilmektir.”
Veri talepleri sonsuza dek arttıkça ve teknolojik gelişmeler gelişmeye devam ettikçe. Şimdi ve gelecekte operasyonların dijitalleşmesini elinde tutabilecek yüksek performanslı ağlara yatırım yapmak her zamankinden daha da önemli. İmalatçıların uygulama gerekliliklerine uymasını ve uygun kabloların yerleştirilmesi için çalışmasını sağlamak için endüstri, kapsayıcı üç kablo standardı geliştirmiştir.
• ISO/IEC 11801 50-50,000 kişilik ofis alanlarında ticari tesislerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
• ANSI/TIA 568 mevcut ve geleceğin hizmetlerini destekleyecek kablolama sistemleri için önerilen tasarım ve kurulum kriterlerini sağlamak üzere tasarlanmıştır.
• EN 50173 yukarıdakiler ile uyumlu olup ek kabloya özel gereklilikleri benimserken tüm kanalı da kapsar.
Tony Lioveri sözlerine şöyle devam ediyor: “Datacoms piyasasına girmekten heyecan duyuyoruz. Tesislerimizin iyileştirilmesi birçok piyasadaki tüm müşterilere olağanüstü test ve sertifikasyon sağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdümüzü göstermektedir.”
Datacoms şeması şunları sunmak üzere geliştirilmiştir:
• Geniş bir kablo yelpazesine yönelik tam kapsamlı test ve sertifikasyon hizmetlerini kapsayan bir şirket içi imkan,
• Yangın testi onaylarını da birleştirerek sertifikasyon sürecinin basitleştirilmesi, 
• BASEC'in üstün müşteri hizmetini datacoms piyasasına genişletmek.