5 Ekim 2023 Perşembe

ERSE

ERSE

Erse Kablo İhracat Müdürü Ergun Çoban:
“Erse Kablo olarak, uluslararası ticaretin gelişim ve değişiminde aktif bir rol üstlenmenin gururunu yaşıyoruz”

Erse Kablo İhracat Müdürü Ergun Çoban ile firmaları ve faaliyetleri hakkında konuştuk.

Firmanızı ve ürünlerinizi tanıtır mısınız?
Erse Kablo, merkez ofis ve modern üretim tesisleriyle İstanbul’da faaliyet göstermekte olup zayıf akım kablo ürünleriyle, sunduğu kaliteli hizmetle, yarattığı güvenle tüm paydaşlarının memnuniyetini gözeten üretici bir firmadır. 25.000 m² alan üzerine kurulu, 20.000 m² kapalı alanı olan Silivri’deki tesislerinde, üretim ve lojistik faaliyetlerini modern ve kaliteli hizmet anlayışıyla gerçekleştirmektedir. Erse Kablo, güçlü mühendis kadrosuna sahip Ar-Ge departmanıyla müşteri beklentilerini öngören çözümler üretmektedir. Yenilikler takip edilerek, ürün ve kalite odaklı çalışmalar başarı ile sürdürülmektedir.
Erse Kablo ürün gamı içinde; koaksiyel, sinyal kontrol, yangına dayanıklı, haberleşme, veri iletişim, kumanda ve özel kablolar yer almaktadır. Erse pazar gücünü markalarıyla da sağlamlaştırarak, yangına dayanıklı ürün gruplarında Ervital, Ervital Fire Safe Cable ve Ervital Fire Safe Gold Cable, kumanda kabloları grubunda Erflex, lan kabloları grubunda Erline markalarıyla genişleyen bir vizyona sahiptir.
Erse, kurulduğu günden itibaren kalite standartlarına uygun, çevreye duyarlı çalışma anlayışı çerçevesinde, “Entegre Yönetim Sistemi” (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001) oluşturarak bu sistemi belgelendirmiştir. ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgesi ile müşteri memnuniyetinin önemi kurumsal değerler çerçevesinde esas alınmaktadır. Üretmiş olduğu ürünlerde ulusal ve uluslararası standartları esas alan Erse, “TSE, VDE, MPA, LPCB, REACH, RoHS, CE (LVD, CPR) ve SASO” normlarında ürün belgelerine sahiptir.
Yurtdışı pazarlarında deneyim sahibi olan Erse Kablo, İngiltere, Almanya olmak üzere tüm Avrupa; Asya, Ortadoğu ve Körfez Bölgeleri’nde 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla önemli bir yere sahiptir. Erse ihracatta yapmış olduğu tüm faaliyetleriyle, uluslararası ticaretin gelişim ve değişiminde aktif bir rol üstlenmektedir.

Almanya ve Avrupa ülkeleri ile ticaretiniz / ihracatınız var mı?
İhracatımızın %65’ini hali hazırda Avrupa ülkelerine yapmaktayız. Almanya’ya da aktif olarak uzun yıllardır ihracatımız devam etmektedir. Kalite algısının yüksek olduğu bu pazarlarda; VDE sertifikalı ve CPR onaylı kablolarımızın ihracatını gerçekleştirerek hem pazar beklentilerini karşılamakta hem de Türk bir üretici olarak, uluslararası ticaretin gelişim ve değişiminde aktif bir rol üstlenmenin gururunu yaşamaktayız.

İlk çeyrek ile ilgili değerlendirmenizi paylaşır mısınız?
Erse Kablo olarak, özellikle son beş yıldır yapmış olduğumuz sistematik çalışmalar, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla uzun vadeli işbirliğine dayalı geliştirdiğimiz stratejiler ve almış olduğumuz proaktif aksiyonlarla pazarın tüm zorluklarına karşı sürdürülebilir ve güvenilir bir portföye odaklandık. Bu çalışmaların ölçülebilir bir sonucu olarak pandemi süreci de dâhil olmak üzere her geçen yıl büyüyen ve gelişen bir iş hacmine sahip olduğumuz görülüyor.
Bu doğrultuda uluslararası siyasi, ekonomik ve sektörel sorunlara karşı bağışıklık kazandığımızı göz önüne alırsak bu yılın ilk çeyreği de geçtiğimiz yıl olduğu gibi bizler açısından planlanana uygun ilerliyor. Hedeflerimizin gerçekleşmesi kadar, orta ve uzun vadede önümüzü görebilme kabiliyeti kazanmamızı ayrıca önemsiyoruz.
Nihai olarak, bir önceki yıla göre çok daha iyi sonuçlar alınan sektördeki büyüme ortalamasının üzerinde bir neticeyle ilk çeyreği tamamladığımızı belirtebiliriz.