Gürfil COVID-19a Uyum Sağladı, gelecekten umutluyuz

2019'un sonunda, artan COVID-2019 virüs salgını tehdidiyle gelecekte neler olabileceğini biliyor muyduk? Dünya Sağlık Örgütü, salgını 30 Ocak'ta Halk Sağlığı Acil Durumu ve 11 Mart'ta da bir salgın tanımı ile ilan etti. Koronavirüs hastalığının son birkaç ay içinde hızlı bir şekilde yayılmasından sonra hayatımızda köklü değişiklikler meydana geldi. Hayatlarımız artık öncesi gibi değil ve maske olmadan evden çıkmamıza izin verilmiyor.

Coronavirus, dünyanın her köşesinde günlük hayatı etkiledi. Her kıtada hükümetler COVID-19'un yayılmasını yavaşlatmak için karantinaları uyguladı. Eşi görülmemiş sayıda insan işsiz kaldı ve bunun yanında birçok çalışanda işletmeleri kapandığı ve etkinlikler iptal edildikçe evde kalıyordu. Kablo endüstrisindeki en büyük etkinlik olan Wire & Tube 2020'de korona virüsü salgını nedeniyle 29 Şubat'ta Messe Düsseldorf tarafından ertelendi. Moskova daki Rusya'nın en büyük kablo ve tel ürünleri sergisi, CABEX 2020  de - geçici bir COVID -19 hastanesine dönüştürüldü.

Güçlü bir halk sağlığı altyapısı, gelişmiş yerel teknoloji ve öngörülen eylemler Türk hükümetinin koronavirüsten en çok etkilenen ülkelere benzer kötü senaryolardan uzak kalmasına yardımcı oldu.
Gurfil, Folyo-Film-Bant, Tel ve Makine grubu ürünleri ile önemli bir kablo sanayi tedarikçisidir. Küresel olarak, alçak gerilim kablo segmenti dışındaki tüm kablo fabrikaları neredeyse tam veya yarı kapasitede çalışmaktadır. Kablo, insanlığın yaşaması ve gelişmesi için gereklidir, bu da kablo üretimi için malzemelerin her zaman talep edileceği anlamına gelir. Bu bilgi bize, pandeminin neden olduğu büyüme hızında kaçınılmaz bir yavaşlamadan sonra kablo sektöründe istikrarlı bir faaliyet geri dönüşü için yeterli neden olduğunu ümit etmemize sebep oluyor.

Gürfil başlangıçta sağlık önlemleri alarak faaliyetlerine devam etti. Çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini korumak ve işimizi aksatma ihtimali olan riskleri öngörüp en aza indirmek için her şeyi yaptık. Öncelikle kronik hastalıkları olan çalışanların evden çalışmalarına izin verildi. Gürfil ekibi olarak durumu sürekli izliyor, çalışanlarımıza, tedarik zincirimize ve müşterilerimizin yükümlülüklerine olan etkiyi en aza indirmek için gerekli yönergeleri oluşturduk.
Gürfil araştırma ve kalite departmanı, olası tedarik kesintilerindeki aksaklıkları azaltmak için hammadde tedarik zincirini aktif olarak izliyor. Tedarikçilerden olası kesintiler hakkında bize önceden bildirimde bulunmalarını ve tedarik konusunda güvence vermelerini istedik. Gerektiğinde gecikmeleri veya kesintileri yönetmek için stok seviyelerini artırdık.

Müşterilerimizle ek güncellemeleri paylaşmaya devam edeceğiz.
Şu anki durumda dünyadaki durum iyileşiyor ve bizler enfeksiyonun ve ölüm sayısının yavaşlamasını bekliyoruz.
Küresel ve yerel ekonomiler kaçınılmaz olarak tüm sanayi sektörlerinin faaliyetlerini yavaşlatan bu krizden etkilenecektir. Etkisi, tahmin edilmesi hala karmaşık olsa da, önümüzdeki iki veya üç ay içinde çok daha net kendini belli edecek.
Gürfil, tüm endüstri ortaklarının, müşterilerimizin ve KABLOSAN dergisinin okuyucularının güvende olmalarını, hükümet tedbirlerine saygı duymalarını ve olumlu tutumlarını sürdürmelerini istiyor. Virüs, alacağımız önlemlerden daha güçlü değil. Sonunda birlikte daha güçlü olacağız!