5 Ekim 2023 Perşembe

Hizmete alma nedir ve neden önemlidir?

Hizmete alma nedir ve neden önemlidir?

Kablo sektöründe, bir işletme yeni teknoloji ekipmanına yatırım yaptığında, hizmete sokma süreci bir tesisin başarılı bir şekilde işletilmesinde önemli bir adımdır. Gürfil, müşterilerimize en iyi şekilde hizmet verebilmek ve onların münferit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çeşitli satış öncesi ve sonrası hizmetler sunar.
Müşterilerimizin her projesi farklıdır ve istenen sonuca ulaşmak için benzersiz bir plana sahip olmalıdır. Ancak, genel planlama ve hizmete sokma süreci her durumda benzerdir.  Mekanik ve elektrik tesisatları, yazılımın hizmete sokulması, optimizasyon ve personel eğitiminden oluşur.
Hizmete sokma işleri, kurulum esnasındaki eksikliklerin, ekipmanın endüstriyel kullanıma başlanmasından önceki çalışmasındaki olası eksiklerin belirlenmesine ve ayrıca tüm kullanım süresi boyunca kesintisiz çalışmasının sağlanmasına yardımcı olur.
Tüm üretimin güvenilirliği, hizmete sokma işinin kalitesine bağlıdır - kural budur.
Son derece profesyonel mühendisler tarafından gerçekleştirilen hizmete sokma ve eğitim, Gürfil’in sunduğu geniş hizmet yelpazesinin önemli bir parçasıdır. Hizmete sokma ve çalıştırma için en önemli adımlara bakalım.
Hizmete sokma işleri, Gürfil’in müşterilerinin onayladığı ve ekipmanın getirilmesi gereken şartları, modları belirleyen bir programa göre gerçekleştirilir. Hizmete sokma belgeleri önceden hazırlanır. Bu, hizmete sokma işleri sırasında yapılacak test planlarını ve test prosedürlerini ve ayrıca testte kullanılacak malzemeleri içerir. Herhangi bir özel test ekipmanı veya özel alet de hizmete sokma öncesinde tanımlanır.
Gürfil’in Makine bölümünün sunduğu 2 seçenek vardır:

Gürfil’in showroomunda test ve hizmete sokma
Birinci seçenek, Gürfil’in İstanbul’daki showroomunda sunulan ekipman veya müşterinin satın aldığı ekipman üzerinde hizmete sokma ve eğitim verilmesidir.
Eğitim, ekipmanın işlevselliğinin, özelliklerinin ve avantajlarının gösterilmesini, farklı görevler için çalışma modlarına ilişkin mühendislerin tavsiyelerini içermektedir. Showroomda hizmete sokma sırasında, müşterinin PLC Dokunmatik ekran menüsünün nasıl çalıştırılacağını, ekrandan bindirme ve adım ayarlanmasını, dik bant açılı bobinlerin nasıl kurulacağını öğrenerek, üretim sürecinde yer alma fırsatı bulunmaktadır.

Yerinde hizmete sokma
Bir diğer seçenek de, müşteri tesisinde devreye sokma ve personel eğitimidir.
Gürfil’in mühendisleri, üzerinde çalışırken kimi özelliklerini dikkate alarak, müşterinin ürünlerinin kurulumu yapılmış Gürfil ekipmanında üretimi konusunda personele eğitim verir, optimum çalışma ve bakım koşulları hakkında tavsiyeler ve ipuçları sunar.


Şu anda Gürfil aşağıdaki makinelerle birlikte hizmete sokma, eğitim ve satış sonrası hizmetleri birlikte sunmaktadır:

Makine gurubu
• Yüksek hızlı dikey örgü makinesi (16 ve 24 taşıyıcılı)
• Yüksek hızlı dikey çelik tel örgü makinesi (16 ve 24 taşıyıcılı)
• Yüksek hızlı yatay örgü makinesi (24, 32, 36 ve 48 taşıyıcılı)
• Yüksek hızlı mika bantlama makinesi (1, 2, 3 kafa, disk ve spool kafa seçeneği)
• Tel sarıcı hatları (yarı ve tam otomatik)
• Toplayıcı ve Boşaltıcı
• Kopolimer kaynak makinesi
• Hava kurutma üniteleri ve ABS makaralar.   

Bu yalnızca bir hizmete sokma değildir. En uygun şekilde çalışan ve müşterilerimiz için verimliliği ve güvenliği en üst düzeye çıkaran kablo üretim hatlarında gerçek enerji, zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyoruz.

Şirketimizde güvenilir bir ortak bulacağınızı umuyoruz!