17 Mayıs 2022 Salı

LAPP'dan on iki yeni ürün

LAPP'dan on iki yeni ürün

Makine ve tesisat mühendisliği, endüstriyel iletişim ve demiryolu sanayi için çözümler


Doğa ve bilimde on iki rakamı, tamlık ve mükemmellik anlamına gelir - LAPP'ın arzusunu yansıtan sembolizm. "Müşterilerimiz için en iyi değeri yaratmak" sloganıyla, entegre kablo ve bağlantı teknolojisi çözümlerinde küresel pazar lideri, müşterilerine tek bir kaynaktan en iyi bağlantı çözümlerini sunma hedefini amaç edinmiştir. Bu nedenle portföy sürekli olarak genişletilmektedir. Bu bahar, LAPP, endüstriyel iletişim, makine ve tesisat mühendisliği ve demiryolu sanayi için on iki yeni ürünü sunuyor olacak.


Endüstriyel İletişim için Çözümler

ETHERLINE® T1 ürün ailesi ile LAPP, endüstriyel makine ve sistemlerde kullanılmak üzere prototip tek çift Ethernet kabloları sunmada rakiplerinden öndeydi. Bu ürün, daha tutarlı ve daha verimli Endüstriyel Ethernet ağları sağlamaktadır ve verileri iletmek için yalnızca bir çift damara ihtiyaç duymaktadır. İlk tek çift Ethernet kablosu artık stokta mevcuttur. İlkbahar lansmanının bir parçası olarak LAPP, yeni ETHERLINE® T1 Y Flex 1x2x22/7 AWG'yi tanıtacak. Bu, aynı yüksek veri hızlarını koruyan ve gerekli kurulumu önemli ölçüde azaltan, yüksek hızlı bilgi alışverişi için UL sertifikalı 2 damarlı bir veri kablosudur. Küçük bükülme yarıçapları ve küçük dış çapı sayesinde son derece hafiftir, yerden tasarruf sağlar ve kurulumu kolaydır ve saha seviyesinde bağlantı için vazgeçilmezdir.


Yeni Power-Over-Data-Line (veri hattı üzerinden güç) uyumlu kablo, IEEE 802.3bu ile uyumludur ve 40 m'ye kadar mesafelerde 600 MHz'e kadar frekans aralığında dijital sinyalleri iletmek için özel olarak tasarlanmıştır.  Düşük enerji tüketimiyle (50 W'a kadar) SPE terminallerine eşzamanlı güç ve veri beslemesi sağlar. SPE kablosunun tasarımı, elektromanyetik parazitlere karşı ideal korumayı garanti eder: Alüminyum lamine folyo ve yüksek derecede kapsama alanına (SF/UTP) sahip bakır örgü blendaj sayesinde çift blendajlıdır. Ayrıca, PVC dış kılıf asitlere ve alkalilere karşı dayanıklıdır ve kısmen yağa dayanıklıdır. UL/CSA sertifikası, ürünün Kuzey Amerika'da kullanılmasına imkan vermektedir. 


Ayrıca, kablo zincirlerinde sürekli hareket uygulamaları için oldukça esnek ETHERLINE® FD Cat.6 ara bağlantı kabloları vardır. M12X konnektörlerle monte edilirler ve Cat.6 Ethernet sayesinde 60 m üzerinde 10 Gbit/sn'ye kadar hızlı veri alışverişi sağlarlar. Lamine alüminyum folyo ve bakır örgü, elektromanyetik girişime karşı optimum koruma sağlar. Damar çiftlerini korumak için bir çapraz ayırıcı kullanılır ve bu da maksimum mekanik gerilime izin verir. Konnektör, entegre titreşim korumasına sahiptir. 


Bir başka yeni özellik, PROFINET® ağlarındaki kontrol kabini için ETHERLINE® CABINET CAT.6A'dır. Küçük bükülme yarıçapları sayesinde, Cat.6A ara kabloları özellikle dar alanlarda kullanışlı olabilir.  Bilginin 60 m üzerinde 10 Gbit/sn'ye kadar hızla alınıp verilmesini sağlarlar. Bağlantı kabloları her iki tarafa da monte edilir, zamandan tasarruf sağlar ve sahada monte edilirken hata olasılığını ortadan kaldırırlar. RJ45 konektörü son derece dardır, yani ara kablolar çok yüksek bağlantı noktası yoğunluğuna sahip cihazlar için idealdir. UL/CSA sertifikası sayesinde, bu kablolar Kuzey Amerika pazarı için de onay almıştır.

Makine ve tesisat mühendisliği için çözümler

Kablolar dış mekana kurulduğunda, aynı zamanda UV ışınlarına da dayanıklı olmalıdır. LAPP portföyünde artık siyah bir dış kılıf (BK) ile düşük frekans aralığında veri ve sinyal iletimi için dört PVC kablo bulunmaktadır. Bu, onları DIN EN ISO 4892-2'ye göre dış mekan kullanımına uygun hale getirir.  


Örneğin, klasik veri ve sinyal iletim kablosu siyah renkte, UNITRONIC® LiYY BK olarak mevcuttur. Kompakt tasarım, çok sayıda damara rağmen küçük dış çaplara olanak tanır. Sınıflandırılmış yangın davranışı özellikleri AB Direktifi 305/2011 (BauPVO/CPR) uyarınca tanımlanmıştır. Bu demektir ki yeni siyah UNITRONIC®, düşük frekans aralığında veri ve sinyal iletimine yönelik olarak birçok uygulama için makine ara yüzlerinde genel amaçlı olarak kullanılabilir. Örneğin bilgisayar sistemleri, elektronik kontrol ve düzenleme cihazları, ofis makineleri veya teraziler için. Sabit kurulum veya hafif mekanik stres için uygundur ve kuru ve nemli ortamlarda kullanılabilir.


Dış mekan kullanımı için LAPP, portföyünde yeni bükümlü çift versiyonu UNITRONIC® LiYY (TP) BK da bulunur. Kısa döşeme uzunluklarına sahip bükümlü çift (TP) sayesinde, iletken devreleri iyi ayrıştırılır. Blendajlı UNITRONIC® LiYCY BK da mevcuttur. Bakır örgüsü sayesinde, yüksek kapsama alanı ile elektrik alanlarından gelen kapasitif parazitlere karşı koruma sağlar. Bükümlü çiftler UNITRONIC® LiYCY (TP) BK içeren blendajlı versiyonla desteklenmiştir.


EN 50525-2-31'e göre HAR tasarım sertifikasına sahip tek damarlı H07V-U artık 100 metrelik halka olarak da mevcuttur. Tek parça iletkenli kompakt tek damar çeşitli renklerde mevcuttur ve bina teknolojisi ve kabin yapımında çok yönlü kullanıma uygundur. Daha uzun halka uzunluğu, elektrik tesisatçıları tarafından katedilmesi gereken mesafelerin kısalması anlamına gelir. TRONIC modülü ve TRONIC tek damarlı araba ile birleştirildiğinde, tek damar kontrollü bir şekilde boyuna kesilebilir ve kompakt bir şekilde saklanabilir.


Diğer bir yeni özellik ise ÖLFLEX® PLUG 540 P'dir. Bu, cihaz ve kabin yapımı için kanıtlanmış ÖLFLEX® 540 P kablosuyla bir bağlantı tertibatıdır. Kullanıma hazır bağlantı düzeneği, kurulum sırasında zaman kazandırır ve çok güçlü kablosu, çeşitli konektör sistemleriyle uyumluluğu ve üçüncü taraf sertifikası ile etkileyici bir üründür. Damar sayısı, iletken kesiti ve konnektör tipine bağlı olarak farklı uygulamalar için uygundur. IP 44 koruma sınıfına sahip 3 çekirdekli versiyonlar, Avrupa'da dış mekan kullanımı için bile uygundur ve yağmura maruz kalabilir.


Kablo gerginliği önleyici, metrik, sıvı geçirmez SILVYN® FPAD-M kablo rakoruna zaten entegre edilmiştir. Kilit koruması sayesinde güvenilir şekilde sızdırmaz kalır. Sağlam poliamid, onu yağa daha dirençli ve mekanik olarak dirençli hale getirir. SILVYN® FPAD-M, çeşitli metrik boyutlarda ve iki koruma sınıfında (IP 66 veya IP 68) mevcuttur ve yerleşik koruyucu borular SILVYN® FPAS ve SILVYN® HCC ile optimum şekilde desteklenebilir.


LAPP portföyü, bir dikdörtgen bağlama kutusu olan kablonun optimum kurulumu için SKINTOP® MS-M 40x1.5 PLUS içerir. M40 dış dişli sayesinde, kanıtlanmış bir M40 standart başlığa vidalanabilir. Genişletilmiş M50 sıkıştırma aralığı (27-35 mm) sayesinde, artık daha büyük çaplı (> 28 mm) kablolar da beslenebilir. Artık pahalı özel kutulara gerek yoktur. Bu, sınırlı alana sahip uygulamalar için özellikle avantajlıdır. Yeni kablo rakoru, koruma sınıfı IP 68 ve IP 69 uyarınca sızdırmazlık sağlar, yüksek mekanik ve kimyasal yüklere dayanır ve hatta dış mekan kullanımı için uygundur.


Demiryolu endüstrisi için yeni

LAPP, demiryolu endüstrisi için portföyünü stratejik olarak genişletiyor. Raylı taşıtlar için tek damarlı kablo ÖLFLEX® TRAIN 331 600 V, artık başka boyutlarda (0,5 + 0,75 mm²) ve ek renklerde (BN, GN, YE, WH, GY, OG, VT) mevcuttur. Tüm ürünler DIN EN 45545-2'ye göre sınıflandırılmış olup yüksek kaliteli elektron ışını çapraz bağlantılı yalıtım malzemeleri sayesinde makine içindeki kablo devreleri ve ışıkları, kontrol kabinlerinin içindeki kablo bağlantıları ve hatta dahili elektrik tesisatları için mükemmel şekilde uygundur.