17 Mayıs 2022 Salı

“Büküm hattımızda kapasite artırımına gittik, piyasa koşulları ve müşteri taleplerine göre üretimde kapasite artırımımız devam edecek”

2020 yılının, çalışma hayatından ziyade sağlığın ve farkında olmadığımız veya koşuşturmadan atladığımız birçok değerin fark edildiği bir yıl olarak geçtiğini öncelikle söylemeliyiz.
Firmamız açısından 2020 yılını değerlendirecek olursak, pandemi süresince satış miktarlarımızın düzensiz seyretmesine rağmen, özellikle senenin son aylarındaki artışlarla toplamda miktarsal olarak beklentilerimizin uzağında kalmadık. Sektörümüzün genel sorunu aşırı rekabetten doğan düşük karlılıklardır.

Niğdelioğlu Metal olarak müşterilerimize her zaman iş ortağımız gözüyle bakarak kazan kazan mantığı ile hareket etmekteyiz. Bütün bu olumsuz koşullara rağmen kaliteden ödün vermeden daha hızlı teslimat yapabilmek için büküm hattımızda kapasite artırımına gittik. Piyasa koşulları ve müşteri taleplerine göre üretim kapasite artırımımız devam edecektir.

Niğdelioğlu Metal olarak ana müşterilerimiz olan kablo sektöründe bakır ve alüminyum kablo özleri ve telleri, alüminyumda demir çelik sektöründe deoxidant olarak, paketleme sektöründe metalizasyon işlerinde, bakır ve alüminyum olarak yassı ve yuvarlak bobin telleri üretiminde kullanılmak üzere hizmet vermekteyiz.

Geldiğimiz noktada ana hatlarıyla, A Grade katot bakırdan 8,00 mm ve 12,50 mm çaplarda max. 5 ppm oksijen içeren bakır filmaşin üretim tesisimizde;
• 0,80 mm - 3,00 mm arası 0,8 -15 mikron bakır tel kalay kaplama,
• 0,10 mm - 3,50 mm arası mono bakır tel,
• 0,10 mm - 3,00 mm arası kalay kaplı mono bakır tel,
• 0,12 mm - 0,50 mm arası tavlı çoklu bakır ve kalay kaplı bakır teller, bakır ve kalay kaplı bakır bükülü teller, 

Elektrolitik alüminyum külçeden sürekli döküm tesisimizde (min.%99,8 al) 9,50 mm - 12,0 mm- 15,0 mm alüminyum filmaşin; 1,30 mm - 4,60 mm çaplarda alüminyum tel üretiyoruz.

Kaliteden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden üretmeye devam edeceğiz

2021 yılının 2020’den farklı olacağını kısa vadede pek düşünmüyoruz. Pandemi sürecinin ne kadar devam edeceği belirsizdir. Dünyada, özellikle coğrafyamızda dengeler her an değişebilmektedir. 2021 yılında kaliteden, müşteri memnuniyetinden ödün vermeden, müşteri taleplerine göre ürün ve makine parkımızı genişleterek devam etmek hedefimizdir.