Pandemi nedeniyle satış miktarlarımızın düzensiz seyretmesine rağmen, ilk 9 ay miktarsal olarak beklentilerimizin uzağında

Firmamız açısından 2020 yılının ilk üççeyreği, pandemi süresince satış miktarlarımızın düzensiz seyretmesine rağmen, özellikle son aylardaki artışlarla toplamda miktarsal olarak beklentilerimizin uzağında kalmamıştır.
Karlılık açısından ise aşırı rekabet bize göre olması gereken satış fiyatlarını beklentilerden uzak tutmuştur.
Niğdelioğlu Metal olarak salgının çıktığı günden itibaren “önce insan sağlığı” diyerek, sağlık kurulu ve bilirkişilerin tüm uyarılarını dikkate alarak hareket etmekteyiz.

Birçok müşterimiz salgının başlangıcında kötü sonuçlarının tedirginliğinden faaliyetlerini geçici olarak durdurmuş veya yavaşlatmıştır. Bu da doğal olarak firmamızda zaman zaman talep azalmasına neden olmuştur. Biz de bu süreçte çalışan arkadaşlarımızdan iş azalması ve güvenlik nedeniyle bir kısmına izin verdik. Fabrika içinde maske kullanımını zorunlu hale getirdik. Sosyal mesafenin korunması ve el yüz temizliği dezenfektan kullanımını vb. tedbirleri alarak firma olarak üzerimize düşeni yapmak ve bu sıkıntılı süreci en kısa sürede atlatmak istiyoruz
Ağustos ayından buyana ise müşteri taleplerinde artış görmekteyiz. Pandemi sürecinden tedirginliklerimize rağmen firma olarak fazla zarar görmeden çıkacağımıza inanıyoruz. Sektör olarak ise işletme sermayeleri yeterli olmayan firmaların zarar görebileceğini düşünüyoruz.
 
Seneyi kaliteden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden tamamlayacağız
Dünyada, özellikle coğrafyamızda dengeler her an değişebilmektedir. Küresel güçlerin rant savaşları, ekonomik yaptırımlar, bunlara bağlı döviz kurlarındaki öngörülemeyen dalgalanmalar gibi faktörlere bir de pandemi eklenmiş ve bilinmezleri arttırmıştır. Bu nedenlerle gelecek planlaması yaparken her türlü senaryoya göre hazır olmamız gerektiğinin farkındayız.
Bu seneyi bütün bu olumsuz koşullara rağmen kaliteden, müşteri memnuniyetinden ödün vermeden devam etmek ve yatırımlarımızı sürdürmek hedefimizdir. Her dönemde mutlaka fırsatlar vardır.
Kablo sektörünün tedarikçisiyiz
Ana müşterilerimiz olan kablo sektöründe bakır ve alüminyum kablo özleri ve telleri, alüminyumda demir çelik sektöründe deoxidant olarak, paketleme sektöründe metalizasyon işlerinde, bakır ve alüminyum olarak yassı ve yuvarlak bobin telleri üretiminde kullanılmak üzere hizmet vermekteyiz. 
Geldiğimiz noktada ürün portföyümüz ana hatlarıyla, A Grade katot bakırdan 8,00 mm ve 12,50 mm çaplarda max. 5 ppm oksijen içeren bakır filmaşin üretim tesisimizde;
0,80 mm - 3,00 mm arası 0,8 - 15 mikron bakır tel kalay kaplama,
0,10 mm - 3,50 mm arası mono bakır tel,
0,10 mm - 3,00 mm arası kalay kaplı mono bakır tel,
0,12 mm - 0,50 mm arası tavlı çoklu bakır ve kalay kaplı bakır teller, bakır ve kalay kaplı bakır bükülü teller
Elektrolitik alüminyum külçeden sürekli döküm tesisimizde (min.%99,8 al) 9,50 mm - 12,0 mm- 15,0 mm alüminyum filmaşin,
0,30 mm - 4,60 mm çaplarda alüminyum tel üretiyoruz.