17 Mayıs 2022 Salı

Rosendahl Avusturyadaki tesisine, yüksek ısı dayanımlı kabloların üretimi için bir test hattı kurdu

Kablo ekstrüzyon hatlarında yeni teknolojiler geliştirmeyen ve laboratuvar testleri yapılmayan bir Rosendahl Nextrom düşünülemezdi. Üstelik bu teknoloji ve proses geliştirmelerini kendi kaynak ve bilgi birikimlerini ( know-how ) kullanarak gerçekleştiriyor. Bu kez Rosendahl Nextrom, yüksek performanslı plastikleri ve çeşitli düşük sıcaklıklı malzemeleri işlemek için tasarlanmış çok amaçlı bir izolasyon test hattını (RD-I) tanıtıyor. 6 ekstruderli bu izolasyon hattı ile, kablo üreticisi tek bir hat üzerinde, esnek çalışma şartlarında, değişik varyasyonlarda çok katmanlı kablo izolasyonu yapabilir ve bu şekilde pazara büyük bir çeşitlilik sunabilir.

Bu hatlarda üretilebilecek olan kablolar, otomotiv endüstrisinin yanı sıra genellikle medikal, havacılık ve savunma sanayisinde kullanılmaktadır. Ayrıca petrol kuyusu pompalarında ve yüksek sıcaklıklara maruz kalan ortamlarda kullanımı mümkün kılabilmek için kimyasal ve mekanik olarak yüksek mukavemet gerektiren özel niteliklerdeki kabloların üretimi için tasarlanmıştır. 

Ekstruzyon kafası (Crosshead), iletken ön ısıtıcısı (Pre-Heater), malzeme kurutucusu vb. ekipmanlar ile donatılmış yüksek ısı dayanımlı kablo izolasyon hattı, Teknoloji Geliştirme Bölümümüzde incelenmek ve test edilmek üzere hazırdır. Her zaman olduğu gibi, Rosendahl Nextrom sadece ekipman tedarikçisi olmakla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda müşterilerinin ihtiyaçlarını ürün deneyimiyle de destekliyor. Rosendahl Nextrom, flor içerikli ve yüksek performanslı plastiklerle ilgili olarak, uzun yıllara dayanan proses deneyimleri sayesinde, süreçle ilgili her türlü soru ve beklentiye destek sağlayabilecek konumdadır.

Özetlemek gerekirse, hattın kesinlikle en dikkat çeken avantajı, çok farklı özelliklerde kabloların üretilmesine olanak sağlayan büyük bir esneklik sunmasıdır! Test hattı, farklı özelliklerdeki eksturder modelleri ve bunların kombinasyonları sayesinde çok çeşitli uygulamalar için ideal bir üretim hattı olmanın da ötesinde, Rosendahl Nextrom’un “özel malzemeler” konusundaki deneyimi sayesinde tüm beklentilere karşılık verebilmektedir.
 
Söz konusu üretim hattı, Rosendahl’ın Pischelsdorf, Avusturya daki fabrikasında görülebilir. Daha fazla bilgi almak için www.rosendahlnextrom.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.