Rosendahldan YG ve EYG kablo üretimi için yeni bir RH-W test hattı

RH-W yüksek gerilim ve ekstra yüksek gerilim kabloları (HV / EHV) üretimi için Rosendahl tarafından geliştirilmiş metal şekillendirme ve kaynak hattıdır. Son aylarda kaynak ünitesi ve sistem parametreleri ile ilgili önemli iyileştirmeler yapılmıştır. Ve şimdi test çalışmaları için hazır hale getirilmiştir. Toplam uzunluğu 42 metre olan RH-W test hattı artık Pischelsdorf'ta özel amaçlı Teknoloji Merkezi'nde incelenebilir. Eğitimler, ileri aşama geliştirmeler ve tabii ki Pischelsdorf’da müşteri ziyaretleri için hazırdır. İş seyahati şu anda korona krizi nedeniyle kısıtlandığı için, hat en az 2020 sonuna kadar kurulu kalacaktır.

RH-W metal bant şekillendirme ve kaynak hattı ile tam olarak ne yapılır?
Kısaca, tüm sistem parametrelerinin izlenmesi de dahil olmak üzere, oluklu (korrige) veya düz profilli bir YG / EYG kablosu üretimi için metal bant şekillendirme ve kesintisiz kaynak işlemini içerir. Rosendahl yakın zamanda metal bant şekillendirme ve kaynak alanında pazar lideri Weber&Scher firmasını tüm mal varlığı ve bilgi birikimini (know-how) mevcut en iyi teknolojik çözümü RH-W serisine entegre etmek için son derece önemli görerek satın aldı. Bu test hattı, birleşik uzmanlığına sahip ilk hattır.
 
'Non-stop' terimi kaynak işlemi için kullanılmaktadır. Kaynak elektrotları gerektiğinde biri kaynak yaparken, diğeri alternatif olarak değiştirilebilir veya yedekte bulundurulabilir. Sürekli üretim verimli bir üretim akışı için çok önemlidir ve bu geliştirme üretim sürecini yeni bir verimlilik düzeyine yükseltmiştir. Hat durdurulmadan ve üretim kesintisiz olarak devam eder.
 
 
Bu hat ile hangi çaplarda kablo üretilebilir?
200 mm’ye kadar olan çaplardaki YG ve EYG kablolarının üretimi için  metal şekillendirme ve kaynak özelliğine sahiptir. Kablo, bir yandan büyük ve ağır olduğundan ve diğer yandan da oluklu (korrige) olması nedeniyle yanal basınca karşı yüksek direnç gibi belirli gereksinimleri karşılamak zorunda olduğundan, böyle bir kablonun üretimi çok zahmetlidir. Metal kılıf için tercihen bakır, alüminyum veya paslanmaz çelik bantlar kullanılır.
 
Kimin ilgi alanı ?
Esas olarak, yüksek veya ekstra yüksek gerilim kabloları üreten ve tüm üretim aşamalarını (şekillendirme, kaynak ve ekstrüzyon) tek bir kaynaktan almak isteyen her kablo üreticisi için geliştirilmiştir. Bu, tüm hat süreçlerinin mükemmel bir şekilde koordine edilmesine ve optimize edilmesine katkıda bulunur. Rosendahl'ın test hattı, Teknoloji Merkezi'ndeki alanının kısıtlı olması nedeniyle son ekstrüzyon işlemini içermez.
 
Hat 2020 yılı sonuna kadar Pischelsdorf’ta Rosendahl Ar-Ge Merkzinde görülebilir ve test edilebilir. Hattın performansı hakkında daha fazla bilgi almak veya online olarak hat ile ilgili bir sunum yapılmasını istiyorsanız lütfen Rosendahl veya Türkiye Temsilcisi Tel Ka Tem ile iletişime geçin.
 
Rosendahl Nextrom GmbH
+43 3113 5100-0
office.austria@rosendahlnextrom.com
www.rosendahlnextrom.com
 
Tel Ka Tem
+90 - 216 – 372 69 26 
info@telkatem.com.tr
www.telkatem.com.tr
 
Teknik Özellikler:
Ürün tip  I : Metal kaplamalı YG / EYG kablolar 
Malzemeler : Bakır, alüminyum ve paslanmaz çelik 
Kaynak çapı : 50-200 mm 
Kaynak hızları : 15 m / dk 
Hat uzunluğu : Yaklaşık 42 m 
Entegre süreçler: Metal bant işleme ve hazırlama, bant şekillendirme, kaynak, sıkıştırma, korrigasyon