14 Haziran 2024 Cuma

Prysmian

Prysmian

Prysmian Group, Sürdürülebilirlik Haftası’nda binlerce izleyici ile buluştu


Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya lideri Prysmian Group, Sürdürülebilirlik Haftası 2022 (Sustainability Week) kapsamında, küresel çaptaki etkinlikler dizisini tamamladı. Ana teması “Çevre ve Yerel Topluluklarla Bağları Güçlendirmek” olan ve 20-24 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen Sürdürülebilirlik Haftası webinar etkinliği binlerce kişi tarafından takip edildi.
Yenilenebilir kaynaklara geçiş, karbonsuzlaştırma ve küresel enerji özerkliğinde şebeke bağlantıları üzerine inşa edilen etkinlikte, Prysmian Group CEO’su Valerio Battista ve Prysmian Group MEAT CEO’su Cinzia Farisè de önde gelen konuşmacılar arasında yer aldı. Bölge sürdürülebilirlik liderleri ve farklı ülkelerden akademisyenlerin de konuşmacı olarak yer aldığı toplam 22 panel içeren etkinlikte; bölge liderleri iklim, sosyal sürdürülebilirlik ve inovasyon konularında söz aldı.

Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, Prysmian Group’un gerçekleştirdiği dünya çapındaki bu etkinliğin, grup olarak sürdürülebilirliğe verdikleri önemi net biçimde gösterdiğini ifade etti. Özcan, “Global bir grubun parçası Türk Prysmian Kablo olarak sürdürülebilirliği odağında tutan böylesine anlamlı bir etkinlikte aktif olarak yer aldığımız için oldukça mutluyuz. Önümüzdeki süreçte de sürdürülebilirlik konusu her zaman yol haritamızın temelinde olacak ve bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

İnteraktif panellerde yerel deneyimler paylaşıldı

Sürdürülebilirlik Haftası boyunca Prysmian Group’un çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık, dijital katılım, topluluk güçlendirme, çalışan katılımı ve beceri geliştirme alanlarındaki vizyon, deneyim ve hedefleri paylaşıldı. Tüm etkinliklerin interaktif olduğu etkinliğe, paydaş katılımının yanı sıra analist, müşteri, tedarikçi, dernek, üniversite, sektör liderleri ve yatırımcılar dahil olmak üzere birçok farklı şirket yoğun ilgi gösterdi. Prysmian Group’un şirket vizyonu, iş ortaklarının bakış açıları, ihtiyaçları ve beklentileri etkinlikte sunuldu.

“Ne yapıyorsak oyuz. Sürdürülebilirlik bir eylem değil alışkanlıktır” teması ile düzenlenen etkinlik kapsamında Milano’daki genel merkezin yanı sıra Türkiye, Hindistan ve Umman’ın dahil olduğu MEAT Bölgesi ve dünya genelindeki diğer bölgesel ofislerin üst düzey yöneticileri, sürdürülebilirlik yol haritalarını ve uygulama örneklerini paylaştı.

Türkiye, dijitalleşme ve inovasyon deneyimini aktardı

MEAT Sürdürülebilirlik Koordinatörü Senem Tanju’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen Türkiye paneli, 23 Haziran’da yapıldı. “Prysmian Türkiye’de Sürdürülebilirliği Mümkün Kılan Etkenler Olarak İnovasyon ve Dijitalleşme” başlıklı online panelde, Türk Prysmian Kablo yöneticilerinin yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Finans Muhasebesi Bölümü’nden Prof. Dr. Güler Aras da konuşmacı olarak yer aldı ve sürdürülebilirliğin önemi konusunda değerli paylaşımlarda bulundu.

Panelde söz alan Türk Prysmian Kablo, MEAT ve Hindistan CIO’su İdris Çolakgil dijitalleşme ve son üç yılda şirkette gerçekleştirilen sürdürebilir kalkınma çalışmalarına değindi. Prysmian Kablo Malzeme Teknolojileri Müdürü Özlem Albayrak, kablo malzemelerinin çevresel etkilerine sistematik bir analizle yaklaşmalarına ve kablo üretiminde kullanılan malzemelerin sürdürülebilir olmasına gösterdikleri önemin altını çizdi. Türk Prysmian Kablo Özlük İşleri, Ücretlendirme ve Yan Haklar Müdürü Seda İncir ise insan kaynakları için sürdürülebilirliğin ne anlam ifade ettiğinden, dijitalleşmeden ve bu doğrultuda geleceği insan odağında planlamanın öneminden bahsetti.