17 Mayıs 2022 Salı

Rosendahl Nextrom

Rosendahl NextromSilikon için kızılötesi kürleme

Havaalanları veya hastaneler gibi kamu binalarındaki kabloların yangına dayanıklılığı katı kurallara bağlanmıştır.  Yangın durumunda, her saniye önemlidir.  Tüm insanları güvenli bir şekilde tahliye etmek için, bir binanın temel işlevleri mümkün olduğunca uzun süre bozulmadan kalmalıdır.

Yüksek sıcaklık direnci, düşük duman emisyonu, sıfır halojen içeriği ve toksik olmayan maddeleri  sayesinde silikon,  asansör veya alarm sistemleri gibi yanmaz uygulamalarda kullanılan kablolar için  ideal bir yalıtım ve dış kılıf malzemesidir.  Bütünlük (DIN 4102-12) ve yalıtım (IEC60331, EN50200 ve BS6387) için yerine getirilmesi gereken  kalite standartları, Rosendahl silikon hattında üretilen her kablo tarafından güvenli bir şekilde karşılanmaktadır.

Kızılötesi – sıcak hava sistemlerine kıyasla %15'e kadar daha yüksek hız

Silikon kablolarını yüksek sıcaklığa karşı dayanıklı hale getirmek için çapraz bağlanmaları gerekir. Bunu yapmak için farklı işlemler mevcuttur, ancak  yeni üretim hatlarında çoğunlukla sıcak hava veya kızılötesi kürleme kullanılır.

Rosendahl hatlarında kızılötesi kürleme kullanılır. Diğer çapraz bağlama yöntemlerine kıyasla, kızılötesi kürleme, minimum hurda oranları ve kolay kontrol edilebilir parametrelerle daha verimli ve esnektir. Hatta aynı zemin alanını kullanan sıcak hava sistemlerinden % 15'e kadar daha hızlıdır, üretim sırasında enerji tüketimi ise yaklaşık % 30 daha azdır.

Kızılötesi kürleme bölümü genellikle 3 bölgeden oluşur. Şok fırını olarak adlandırılan fırın, silikon yüzeye yapışmadan destek silindirlerinin kullanılmasını sağlayan silikon yüzeyi "dondurur".  Kalan fırınlar silikonun istenen dereceye hassas bir şekilde çapraz bağlantısı için kullanılır.
Her fırın sıcaklık kontrollüdür. Sıcaklığı hat kontrolü ile sağlanır.  Rosendahl'ın kızılötesi fırınları enerji verimliliği ve kolay kullanım için optimize edilmiştir. Güvenlik nedeniyle, fırınlar acil bir durumda otomatik olarak açılacak şekilde tasarlanmıştır.
Hassas hesaplanan ve garantili çapraz bağlama oranları

Çapraz bağlama işlemini simüle etmek için Rosendahl matematiksel bir model geliştirmiştir.  Simülasyon, çapraz bağlama işlemi ve üretim hızı için nispeten kesin değerler sağlar. Güçlü hat kontrolü ile birlikte kurulum, sürekli kalite izleme ile mükemmel ürün kalitesi sağlanır.

Rosendahl, kızılötesi kürleme ile ilk silikon ekstrüzyon hattını 2014 yılında geliştirdi. Bu arada, dünya çapında birkaç yeni hat kuruldu. Bugün Rosendahl, kesit aralığı  0,25 ila 300 mm2 arasında değişen güvenlik kabloları için farklı optimize edilmiş hat konfigürasyonları sunmaktadır. Rosendahl ayrıca  etkili ve tekrarlanabilir sonuçlar için  otomatik şerit beslemeli ekstrüderler, çapraz kafalar ve kürleme fırınları ile optimize edilmiş hatlar geliştirmiştir. Her şey tek bir tedarikçiden. Avrupa'da özel olarak üretim. Dünya çapında güvenlik.