6 Aralık 2022 Salı

ROSENDAHL NEXTROM

ROSENDAHL NEXTROM

Birçok uygulama için çok yönlü
metal zırhlama teknolojisi

Bakır, alüminyum, paslanmaz çelik ve alaşımları aynı üretim hattında kullanabilseydiniz ne olurdu? Rosendahl' ın güçlü RH-W metal bant şekillendirme ve kaynak hattı ile tam da bunu yapabilirsiniz. Artık kendinizi tek bir metalle sınırlamanıza gerek yok. Bu, yüksek ve ekstra yüksek voltajlı kablo üreticileri için birçok olanak sunar.
Rosendahl tarafından sağlanan çok yönlü metal zırhlama teknolojisi, çok geniş bir ürün tasarımı yelpazesini kapsamaktadır. Temel olarak, koruyucu metal zırhlamaya ihtiyaç duyan hemen hemen her kablo, orijinal Rosendahl RH-W metal bant şekillendirme ve kaynak hattında üretilebilir. Uygulama alanları da aynı derecede geniştir: kara, denizaltı veya yeraltı kullanımı, yenilenebilir enerji sistemleri, ara bağlantılar, kanallar ve daha fazlası.

Yüksek gerilim ve ekstra yüksek gerilim kablo üretimi için orijinal Rosendahl teknolojisi
Yüksek ve ekstra yüksek gerilim kabloları kesinlikle, fiziksel ve mekanik strese mükemmel bir şekilde dayanmalıdır. Yüksek kalitenin karşılığını aldığı yer burasıdır. Güçlü bir metal kılıf, kabloların sürekli korunmasını sağlar ve elektrik iletkenliği her zaman garanti edilir.

RH-W metal bant şekillendirme ve kaynak hattı tam olarak ne işe yarar?
Kısacası, tüm sistem parametrelerinin izlenmesi de dahil olmak üzere, korige veya düz bir profile sahip yüksek veya ekstra yüksek gerilim kablolarının üretimi ve kesintisiz kaynaklanması için gerekli tüm işlemler bir hat içinde gerçekleştirilir. 'Kesintisiz' terimi kaynak anlamına gelir. Kaynak elektrotları gerekirse dönüşümlü değişir. Biri kaynak yaparken, diğeri değiştirilebilir veya bakımı yapılabilir. Sürekli üretim, verimli bir üretim akışı için çok önemlidir ve bu gelişme, üretim sürecini yeni bir üretkenlik seviyesine yükseltmiştir. Elektrot değişiminde hattın durdurulmasına gerek yoktur ve üretim kesintiye uğramadan devam eder. Sıkıştırma ünitesi ve üçlü ekstruder grubu ile birlikte, olağanüstü kalitede pürüzsüz alüminyum zırhlı kablolar üretilebilir.
Hat hangi kablo çaplarında üretim yapabilir?
200 mm'ye kadar kaynak borusu çapına sahip yüksek ve ekstra yüksek voltajlı kabloları kılıflar. Böyle bir kablonun üretimi çok zordur, çünkü kablo bir yandan büyük ve ağırdır, diğer yandan korige metal bant ile elde edilen yanal basınca karşı yüksek direnç gibi belirli gereksinimleri karşılamak zorundadır. Metal zırh için tercihen bakır, alüminyum ve paslanmaz çelik bantlar kullanılır. Farklı boyutlar için, form verme kalıpları için hızlı değiştirme mekanizmasını kullanabilir ve kolay, güvenli ve tekrarlanabilir kullanımının keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu hat kimlerin ilgi alanına girer?
Temel olarak, yüksek veya ekstra yüksek gerilim kabloları üreten ve temel işlemleri (şekillendirme, kaynak ve ekstrüzyon) tek bir kaynaktan almak isteyen her kablo üreticisine. Bu, tüm hat süreçlerinin mükemmel bir şekilde koordine edilmesine ve optimize edilmesine katkıda bulunur. Bireysel kalite gereksinimleriniz ne olursa olsun, Rosendahl Nextrom tarafından karşılanır. Sonuçta, kişiye özel çözümler şirketin uzmanlık alanıdır.

Rosendahl Nextrom GmbH
www.rosendahlnextrom.com