5 Ekim 2023 Perşembe

Rosendahl Nextrom

Rosendahl Nextrom

Enerji tasarrufu için
ihtiyaç duyduğunuz çözüm


Enerji kablosu üretiminizi daha verimli hale getirmenin yollarını mı arıyorsunuz? Polipropilene daha yakından bakın. Bu termoplastik malzeme, üretiminizi bir üst seviyeye taşıyacak mükemmel özellikleri bir araya getiriyor. Rosendahl Nextrom, Polipropileni teste tabi tutup bunun için eksiksiz bir üretim konsepti geliştirdi. Sonuçlar etkileyiciydi.

Polipropilen (PP) tamamen geri dönüştürülebilir bir malzeme. Bu kesinlikle onun en değerli özelliklerinden biri ve genellikle de akla gelendir. Ancak tüm ürün döngüsüne ve üretim sürecine baktığınızda, PP kullanımı daha pek çok avantajlar sunmaktadır.
Hammadde olarak PP üretimi, geleneksel olarak enerji kablosu üretiminde kullanılan polietilene (PE) kıyasla yaklaşık yüzde on daha az enerji tüketimine ihtiyaç duyar. Ama bu sadece başlangıç. XLPE yerine PP kullanılması, kablo üretim hatlarınızın kurulumunu da sadeleştirir. Karmaşık çapraz bağlama (cross-link) süreci tamamen ortadan kalkar. Bu sayede önemli ölçüde enerji tasarrufu ve maliyet düşüşü sağlanabilir, üretim hattınızın da çok daha kısa ve daha kompakt bir yapıda kurulması mümkün hale gelir. Üretim hattınızın uzunluğundan %40, yüksekliğinden ise %60'a kadar tasarruf edebilirsiniz. Hiç fena değil, öyle değil mi? Ayrıca XLPE yerine PP kullanımı, üretim sürecinin sonunda gaz salınımları nedeniyle uygulamak zorunda olduğunuz ve ciddi ölçüde enerji tüketen prosesleri de ortadan kaldırmanıza olanak tanır.

PPC kesinlikle geldi ve kalıcı olmak için burada

Rosendahl Nextrom'un Ar-Ge birimi ve HV Cable Solutions Ltd. Şirketinin iş birliği ile, polipropilen bazlı malzemelerle (PPC), orta gerilim kablolarında sıkılıkla kullanılan XLPE’yi karşılaştırmalı olarak incelediler ve test ettiler. Gerçek işletme koşullarında, Rosendahl'ın RM-A damar izolasyon hattı kullanılarak büyük miktarlarda test kablosu üretildi. Sonuçlar son derece olumluydu ve PPC'nin özelliklerini doğruluyordu:
1. Mükemmel elektriksel davranış (XLPE'ye eşit veya ondan daha iyi)
2. Önemli ölçüde azaltılmış hurda oranları
3. Azaltılmış işletme maliyetleri ve ekipman yatırım maliyetleri

Tek kaynaktan anahtar teslimi üretim konsepti
Rosendahl'ın üstün ekstrüzyon teknolojisi RoSET (Rosendahl’s Superior Extrusion Technology), 18/30 (36) kV'a kadar OG enerji kabloları için mükemmel bir “hepsi bir arada” (all-in-one) çözüm sunmaktadır. Çok ciddi ölçüde enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra, yukarıda belirtilen tüm avantajları bir araya getirir. RoSET'i tercih etmeniz halinde yalnızca birinci sınıf bir triple-layer damar izolasyon hattı elde etmekle kalmaz, aynı zamanda yoğun proses ve malzeme bilgisiyle birlikte çalışabileceğiniz bir PPC başlangıç paketine sahip olabilirsiniz. Bunun da ötesinde, üreteceğiniz kablolar için performans garantisi de verilir. Daha verimli ve enerji dostu üretime doğru bir sonraki adımı atmak için ihtiyacınız olan tek şey budur.

http://www.rosendahlnextrom.com/cable/