24 Temmuz 2024 Çarşamba

Elcab Kablo

Elcab Kablo

Elcab Cable And Profile (PTY) Ltd. Güney Afrika Ülke Direktörü Hatice Aslandağ:
“Global bir marka olmayı hedefliyoruz”

İstanbul’da 1998 yılında faaliyetine başlayan Elcab Kablo, silikon kablo, cam elyaf kablo, silikon conta, silikon makaron, silikon profil, kablo grubu, sinyal lambası, fişli kablo ve PVC kablo gibi beyaz eşya üretiminde kullanılan çeşitli ürünlerin imalatını gerçekleştirmektedir. Kalite konusunda iddialı, fiyat konusunda ise rekabetçi yapısıyla, öncelikle silikon kablo ve beyaz eşya sektöründe ihtisaslaşmaya önem veren, silikon kablo üretiminde son derece iddialı olan, silikon başta olmak üzere farklı kabloların gruplama üretimini yapan ve bu ürünleri beyaz eşya yan sanayisine tedarik eden ve kurulduğu günden bugüne daima ileriyi hedefleyen bir firmayız.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nejdet Tıskaoğlu’nun Başkanlık görevini yürüttüğü Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD) tarafından başlatılan, gurbette yaşayan, farklı alanlarda bilgi, birikim ve tecrübe sahibi kişilerin memleketlerine dönerek yatırım yapmak suretiyle şehrin ekonomik ve sınai gelişimine katkı sağlamasını amaçlayan “EVE DÖNÜŞ PROJESİ” kapsamında, Zonguldak Çaycuma’da fabrika yatırımı yaptık.

İstanbul ve Durban’da üretilen tüm ürünleri Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan fabrikada da üretmek suretiyle, tam kapasite ile faaliyete geçip 2022 yılının ağustos ayı itibariyle tüm faaliyet sahasını tek bir lokasyonda toplamak amacıyla Zonguldak’a taşıdık.

Firmamız bu bağlamda, onaylı tedarikçisi olduğu Arçelik’in Güney Afrika’da bulunan beyaz eşya üreticisi Defy Appliances Pty (Ltd.) firmasını Franke Holding AG şirketinden alarak bünyesine katmasının ardından 2018 yılının nisan ayında Elcab Cable And Profile (Pty) Ltd. adı altında Güney Afrika’nın KwaZulu-Natal eyaletinde bulunan Durban şehrinde kurduğu üretim tesisi ile ilk yurt dışı yatırımını hayata geçirmiştir.

“Sahra Altı Ülkelerinin tamamında silikon kablo üretimi yapan tek firmayız”
5500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu fabrikamızda Türkiye’deki fabrikamızda üretilen bütün ürünlerin tamamını üretmekte ve sadece Güney Afrika’da değil, aynı zamanda Sahra Altı Ülkelerinin tamamında silikon kablo üretimi yapan tek firma olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Afrika’nın 2., dünyanın ise 37. büyük ekonomisi olan, ekonomisinin % 45’ini turizm sektörünün oluşturduğu Güney Afrika, doğal kaynaklarla dolu, çeşitlendirilmiş, gelişmekte olan ekonomisi ile Afrika kıtası için önemli bir rol oynayan güçlü finansal, yasal ve ticari hizmetlere ve kapsamlı ulaşım altyapısına sahip, Afrika için önem taşıyan çok sayıda limana ev sahipliği yapan, 58.5 milyonluk nüfusu ile Sahra Altı Ülkeler için ideal bir giriş kapısı olan gelecek vaat eden bir pazar... Bundan tam 5 yıl önce Güney Afrika’daki fabrikamızı faaliyete geçirdiğimizde, kuruluşumuzun ilk yıllarında ürünlerimizi sadece Güney Afrika’nın en büyük firması olan Defy Appliances Pty (Ltd.) firmasına tedarik edip sonraki aşamada hem ülkede bulunan diğer firmalara ürünlerimizi satıp hem de ihracat yapmayı hedeflemiştik. Bugün itibariyle bu idealimizi yapmış olduğumuz makine yatırımlarının verdiği güç ile bünyemize kattığımız yeni müşteriler ve katmak üzere olduğumuz potansiyel yurtdışı alıcı firmalar ile gerçekleştirmeye başlamış bulunmaktayız.

“İlkemiz, tüm ürünlerde müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilmek”
Genç ve dinamik yapımızla taleplere hızlı cevap veren, kaliteli üretim yapan bir firmayız. Ürettiğimiz tüm ürünlerde müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilmek, teknolojik gelişmeleri takip edip uygulamak, çevreye ve topluma duyarlı üretim yapmak ve müşterilerimize en uygun fiyat ile en kaliteli hizmeti sunmak temel politikamız olup kurumsal bir yapı altında oluşturduğumuz müşteri odaklı bu anlayış bize daha çok tercih edilme ve rakiplerimize karşı bir adım öne geçme avantajı sağlamaktadır. Firma politikamız; Zonguldak, Çaycuma ve Güney Afrika’nın KwaZulu-Natal Eyaleti’ne bağlı Durban şehrinde bulunan fabrikalarımızda ürettiğimiz tüm ürünlerde müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilmek, çevreye ve topluma duyarlı üretim yapmak, misyonumuz; Avrupa standartlarına uygun kaliteli ürün ve profesyonel hizmeti, kalifiye personel ile etkin hizmet anlayışı içerisinde, makul fiyatlarla müşterilerimize sunmak, vizyonumuz; teknolojik gelişmeleri yakında takip edip, bu gelişmelerden faydalanarak lider bir firma olmayı hedef edinmektir. Elcab Kablo olarak kuruluşumuzun sürdürülebilir büyümesi ve yarattığı ekonomik değeri arttırabilmesi için en önemli başarı unsuru olarak, verimliliği arttırmanın gerekliliği ile rekabette önder olmak için kalite, yenilik ve değişimin önemine inanıyor, sürekli gelişmeyi ve mükemmel olmayı temel bir değer olarak benimsiyor, sunmuş olduğumuz hizmette müşteri ile aramızda oluşan güven ilişkisine oldukça önem veriyor, bu alanda global bir marka olmayı hedefliyoruz.