14 Haziran 2024 Cuma

Akdeniz Chemson

Akdeniz Chemson

Akdeniz Chemson’dan çevre dostu, alev geciktirici çinko borat: “ZNB-35”


Alev geciktirici ve duman bastırıcı olarak, özellikle PVC’de, alev geciktirici polimerlerde ve kaplamalarda yaygın şekilde kullanılan çinko borat, sahip olduğu yüksek dehidrasyon sıcaklığı (290 C) sayesinde yüksek sıcaklıkta işlenen plastiklerde kullanılır.
Çevre dostu alev geciktiricilerin giderek daha fazla önem kazandığı günümüzde Akdeniz Chemson, benzersiz ve yenilikçi çözümleri ile sektöre katkıda bulunuyor. ZNB-35 çinko borat, diğer alev geciktiricilere kıyasla duman bastırıcı performansının çok daha etkili olması ve uygun fiyatı sebebiyle bazı alev geciktiriciler yerine tamamen ya da kısmen kullanılabilir.
Halojen içeren ve içermeyen sistemlerde kullanılabilme özelliğine sahip olan ZNB-35, sistemin termal stabilizesini artırırken UV stabilizasyonu da yükseltir. Kablo uygulamalarında performansını kanıtlayan ZNB-35, mükemmel tanecik boyutu ve dağılımı ile pek çok firma tarafından tercih ediliyor.

Tüm dünyada tercih edilen bir kimya portföy şirketi “Akdeniz Chemson”
PVC stabilizatörlerinde dünya lideri Akdeniz Chemson, kalite, inovasyon ve sürdürülebilirliğe odaklanarak müşterilerinin tüm formülasyon ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla, dünyanın dört bir yanında ‘tek durak noktası’ olarak faaliyet gösteriyor.
Hammaddelerinin çoğunu son teknolojilerle donatılmış tesislerinde üreten Akdeniz Chemson, dikey bütünleşmiş bir şirket olarak ürün kalitesi ile hem yerel hem de uluslararası pazarlarda, müşterilerinin güvenini kazanmış durumda.
Yılların deneyimi ile üretim kaynağını ve altyapısını sürekli olarak güncelleyen Akdeniz Chemson, ürün gamını dünyadaki artan PVC kullanımını karşılamak için sürekli geliştiriyor. Günümüzde stabilizatörlerin yanı sıra ilgili katkı maddelerini de üretmekte olan şirket, PVC katkı maddeleri sektöründe öncü bir firma olarak endüstriyel kimyasal üretimi de yapıyor.
Tüm dünyada tercih edilen bir kimya portföy şirketi olma vizyonu ile yoluna devam eden Akdeniz Chemson, kalite, insan kaynakları ve sürdürülebilirlik alanlarında sürekli gelişim gibi geniş bir vizyona sahip. Yatırımlarıyla da sektör lideri konumundaki Akdeniz Chemson, güçlü küresel satış ve hizmet ağıyla günümüzde faaliyetlerini Avustralya, Avusturya, Brezilya, Çin, Almanya, Büyük Britanya, Türkiye ve ABD'de sürdürüyor.