20 Mayıs 2024 Pazartesi

Zumbach


Busbar ve Düz İletken Uygulamaları için In-line Kalite ve Proses Kontrolü


Duvar kalınlıklarının, geometrilerin ve boyutların ölçümü
Yalıtımlı yassı bakır ve alüminyum teller, kablolar veya çubuklar üretmek oldukça karmaşıktır ve ekstrüzyon işinde sofistike bir bilgi birikimi gerektirir. Sürecin izlenmesi ve kalitenin kontrol altına alınması için uygun ölçüm araçları, üretim kapasitesinin en üst düzeyde gerçekleştirilmesinin temelini oluşturur.
Zumbach çözümleri ve avantajları
Çeşitli ölçüm teknolojileri alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan Zumbach, yuvarlak olmayan ürünlerin sürekli ölçümü ve izlenmesi için boyutsal, geometrik ve et kalınlığı ölçümü, yalıtım hatası testi, uzunluk ve hız izleme ile proses kontrolünü kapsayan özel çözümler sunar.
Duvar kalınlığı ölçümü
Bir iletkenin performansı için kritik olan, et kalınlığının bir profilin çevresi etrafında merkezi olarak düzgün bir şekilde hizalanmasıdır. Yuvarlak olmayan ürünlerde kontrolün sürdürülmesi için ek bir zorluk, öncelikle çevre etrafındaki duvar kalınlığının doğru bir şekilde ölçülmesi gerektiğidir.
Zumbach, kanıtlanmış UMAC® ultrasonik ölçüm teknolojisini kullanarak ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş dönüştürücü tutucular sunarak, yalıtımlı yassı ürünler için özel olarak tasarlanmış tutucular sunabilmektedir. 4, 6 veya daha fazla ölçüm noktası çözümü (maksimum ölçüm kapsamı elde etmek için) sağlayarak, ürün kalınlığı hakkında kesin bilgi verir.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)