14 Haziran 2024 Cuma

sikora

sikora

SIKORA, “2024 Orta Ölçekli İşletmelerde En İyi İşveren” listesinde 7. sırada yer aldı

SIKORA, Focus-Business ve araştırma ortağı FactField GmbH'ye göre 2024 orta ölçekli işletme sektörünün en iyi işverenlerinden biri ve Elektrik/Elektronik alanında 7. sırada yer alıyor.

Anket kapsamında, online bir anket ve işverenlerin mevcut değerlendirmeleri sonucunda 36.000 şirketten 650.000 çalışan değerlendirmesi analiz edildi. Almanya'da en az bir lokasyona sahip ve büyüklüğü 11 ila 500 arasında çalışana sahip, tüm veri kaynakları aracılığıyla 1'den 5'e kadar bir ölçekte en az 3,5 ortalama derecelendirmeye sahip en az on şirket değerlendirmesine ulaşan şirketler dikkate alındı. Şirketlerin nihai sıralaması, derecelendirme ortalaması ve çalışan sayısına bağlı olarak derecelendirme sayılarından oluşturuldu. Nihai sıralamaya tüm gruplarda en iyi puanları alan yaklaşık 4.000 işveren dahil edildi.

SIKORA Yönetim Kurulu'ndan Holger Lieder, "Şirketimizin sayısız olumlu değerlendirmesi bizi gururlandırıyor" dedi. "Motivasyonu yüksek, çalışma ortamında kendini rahat hisseden çalışanlarla bizi diğer şirketlerden ayırabilir ve uzun vadede piyasada başarılı olabiliriz. Bu nedenle birlikte takdir edilesi bir uyum içerisinde çalışmaya ve SIKORA'daki çalışma koşullarını mümkün olduğunca cazip hale getirmeye de büyük önem veriyoruz."

SIKORA AG, Bremen'de ve 13 uluslararası iştirakinde yaklaşık 400 kişiyi istihdam etmektedir. Şirket, sağlık yönetimine ek olarak kendi restoranına ve masaj ve yoga alanlarına sahip , esnek çalışma saatleri, kendini geliştiren etkinlikler, bireysel eğitim fırsatları ve düzenli çalışan etkinlikleri ve birbirini tanımayı teşvik eden birçok fayda sunmaktadır. Üretim binasının en üst katındaki "Creative Deck"te çalışanlar, çok sayıda yaratıcı alan, sessiz çalışma alanları ve genişletilmiş toplantı odalarının yer aldığı yeni çalışma ortamları buluyor.