14 Haziran 2024 Cuma

Polycab

Polycab

RAKİPSİZ HİZMET & DEĞİŞMEYEN KALİTE

POLYCAB Kablo Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, kablo ekstrüzyonu için sektöre HFFR, XLPE, PVC, masterbatch vb. kampaundların tedariğini sağlamak amacıyla 2004 yılında kurulmuştur. Kurucumuz Mehmet Kaya, 1988 yılında kariyerine başladığı kablo sektöründe üretim ve hammadde konusunda edindiği tecrübeyi sektördeki firmalarla paylaşmak üzere, alanında en deneyimli hammadde üreticilerinin tek ve yetkili mümessilliğini/distribütörlüğünü POLYCAB bünyesinde toplamıştır.
Müşterilerimize her zaman en iyi ve sürdürülebilir kalitede malzemeleri sunmakla kalmayıp, ürünlerimiz ile ilgili her türlü teknik bilgi ve desteği de beraberinde sağlamaktayız. Özellikle yüklü miktarlarda tuttuğumuz stok malzemeyle, müşterilerimizin üretiminin bir an bile olsa durmamasını sağlamak firmamızın ana prensibidir. Tedarikçilerimiz FAINPLAST, DDEV Plastiks (eski KKALPANA), MELOS, AVERSION Tech., ITCOGEL ve COLORSPOT üretmiş oldukları tüm hammaddelerin kontrollerini, uzman kadroları ve modern test cihazları ile kendi bünyelerinde yapmaktadırlar. Bu testlerden bazıları gaz ve duman yoğunluğu, yangına dayanıklılık, UV dayanım, oksijen indeksi, yağ dayanımı ve diğer tüm elektriksel ve mekanik testlerdir.

Ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti bizim için en önemli konulardır
Kurucumuzun kablo sektöründen gelmesinin sağladığı avantajlardan birisi de müşterilerimizin yapacakları kablo tiplerinin tabi olduğu testlere vakıf olmakla kalmayıp üretim hatlarının ve kablonun son kullanılacağı yerin özelliklerini de göz önünde bulundurarak doğru malzemeyi doğru fiyattan önerebilmektir.
Tedarikçilerimizin hızlı teslimat, teknik ve ticari konularda yanıt verme süreleri, tutarlı, yetkin ve güvenilir müşteri temsilciliği, üst kalite ürün ve değişen endüstriyel ihtiyaçlara uygun esneklik gibi avantajları müşterilerimize sunmaktayız. Özellikle ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti bizim için en önemli konulardır. Başarımızın anahtarını eğitim ve araştırma konusundaki süreklilik oluşturmaktadır.
Kablo sektöründeki yeni trend ve talepleri takip ederek müşterilerimizi yeni tip kablolar hakkında bilgilendirmenin yanı sıra tedarikçilerimizin Ar-Ge çalışmalarını da bu talepler doğrultusunda yönlendirmekteyiz. Yeniliğe ve gelişime açık olan, aktif ve uzman kadrolar ile çalışan tedarikçilerimiz ilgili standartlar uyarınca ürettiği ürünler ile beraber özel müşteri şartnameleri ve isteklerine göre de tasarım yapmaktadır.

Hedefimiz bölgesel bir distribütör olmak
Günümüzde üretici firmaların büyük çaba ve maliyetlerle ürettikleri mal ve hizmetleri, uygun zamanlama ile doğru pazarlarda müşterisiyle buluşturmasının zor olduğu bir dönemdeyiz. POLYCAB olarak amacımız, bu hizmet açığını gidermek için lokal pazarla birlikte Balkanlar, eski Sovyet ülkeleri ve Ortadoğu'da hali hazırda yaptığımız ticaretin verdiği güvenle bölgesel bir distribütör olmaktır.

Ülkemizde sanayinin gelişmesi, yurtdışına ürün ve hizmet satışımızdaki artış ve rekabetin uluslararası alanda artması ile fuarlar bir hayli önem kazanmıştır. Dinamik, esnek, yaratıcı ve dünyadaki gelişmeleri anlık takip eden bir firma olarak sektörümüzle ilgili fuarlarda yer almak önceliklerimizden biri olmuştur. Bu sebeple, tedarikçilerimizin katılımına destek olmak ve değerli müşterilerimize hizmet etmek amacıyla 2023 Kasım ayında TÜYAP'ta düzenlenen Plasteurasia İstanbul fuarına katılım sağladık. Ayrıca, her iki senede bir Almanya'da gerçekleştirilen "Wire Düsseldorf" fuarına da aynı amaçla katılmaktayız.