14 Haziran 2024 Cuma

MTB Endüstri

MTB Endüstri
MTB Endüstri, kablo ve elektrik sistemleri ihracatçısı ve üreticisi kimliği ile
uluslararası standartlarda üretim yapıyor


Kablo gruplama-tasarım çalışmaları, enjeksiyon baskı, plastik ve metal montajlama, terminal ve soket üretimi ile müşterilerine yüksek kalitede ürünler sunan MTB Endüstri, ISO 14001 Çevre yönetim sistemleri belgesi ile çevreye duyarlılığı ile de dikkat çekiyor.
MTB Endüstri Sistemleri Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Talha Beceren ile firmaları ve faaliyetleri hakkında konuştuk.

Firmanızın kuruluşu hakkında bilgi verir misiniz?
2010 yılında Çerkezköy OSB’de kurulu olan Almanya merkezli Haas Group firmasının bölgemizden yatırımını taşımak istemesi üzerine sn. Hakan Beceren tarafından 2013 yılında devir alınarak MTB Endüstri Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyetlerine devam etmiştir.
2018 yılı itibari ile Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen sn. M. Talha Beceren, daha aktif ve dinamik bakış açısına sahip kadrosu ile faaliyet alanlarını genişleterek firmamızın şuan ki konumuna kavuşmasını sağlamıştır.
3600 m² alanda 80 çalışanı ile bölgesinde faaliyet gösteren MTB Endüstri Sistemleri;
mevcut potansiyelinin üzerine çıkarak kablo gruplama / tasarım çalışmaları, enjeksiyon baskı, plastik ve metal montajlama, terminal ve soket üretimi yaparak kablo ve elektrik sistemleri ihracatçısı ve üreticisi konumuna kavuşmuştur. MTBES; kablo gruplama, plastik enjeksiyon ve montajlama sektöründe genç ve uzman kadrosu ile dinamik bir üretim yapısına sahip olup kaliteyi mutluluğunuz haline getiren bir konumdadır.

Ürün çeşitleriniz nelerdir?
Beyaz Eşya (televizyon, kahve makineleri, buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi, fırın vb. kablo grupları üretimi)
Isıtma Sistemleri & Soğutma Sistemleri (kombi, klima, termosifon, infrared ısıtıcılar vb. kablo grupları üretimi)
Otomotiv (sensör lambaları, stop lambaları, sinyal lambaları, emniyet kemerleri kablo grupları üretimi)
İş & Tarım Makineleri (traktör, çim biçme makineleri kablo grupları üretimi)
Oyuncak  (akülü ve elektrikli oyuncaklar, vb.)
İnşaat makineleri,  aydınlatma, demir çelik ve cam sanayi, raylı taşımacılık, madencilik,
sağlık, gıda, gemi inşası, makine ve elektrik sanayisidir.

Neden tercih ediliyorsunuz?
Firmamız Türkiye'de yerli sermaye ile ürün çeşitliliğinde söz ettiğimiz sektörler üzerinde kullanılan tüm kablo gruplarını profesyonelce üretmektedir. Global bakış açısı ve sektörüne duymuş olduğu saygıyla beraber kendini geliştirmeyi adeta bir kültür haline getirerek yenilenen teknolojik sistemlere yapmış olduğu yatırımlar ile kaliteli üretimin önemini her daim paydaşlarına sunmaktan mutluluk duymaktadır.

Ürün ve hizmet kaliteniz konusunu değerlendirir misiniz?
Genç ve araştırmacı kadrosu ile ISO 9001 Yönetim Sistemlerinin şartlarına uygun, yasal şartlar çerçevesinde ve müşteri şartlarını gözeterek; öngörülen kalitede, programlanan sürede, bütçelenen maliyetlere uygun, %100 kontrol sistemleri ile çalışan, hızlı aksiyon ve kalıcı etkiye sahip yapımız ile müşteri memnuniyetini sağlamak konusunda kendimize olan güvenimiz tamdır. Aynı zamanda çevreye olan duyarlılığımız ile ISO 14001 Çevre yönetim sistemleri şartlarını karşılamakta ve sertifikalarımızı güncel tutmaktayız.

Ürünleriniz nerelere ulaşıyor? İhracatınız var mı?
Yıllık üretimimizin %90’lık oranı iç piyasada kablo gruplama ve montajına ihtiyaç duyan önde gelen firmalara ulaştırılmaktadır.
%10’luk oranı ise otomotiv ve inşaat sektörü ile doğrudan orantılı olarak ihracata yöneliktir.

Yönetim olarak önümüzdeki döneme yönelik vizyonunuz ve hedefiniz nelerdir?
Kurumsal bir kimlik kazanarak lider konumda yer almak.
Ülke ekonomisine katkı sağlayan yerel ve uluslararası projelerle döviz girdisi sağlamak.
Çalıştığımız tüm alanlarda ağımızı genişleterek iç ve dış pazara yönelik kablo donanımları üretmek.
Kalite ve güvenilirliği ile seçkin bir şirket konumuna ulaştırmaktır.

Her geçen gün farklı alanlarda uzmanlaşan kadromuz ile müşterilerimize, paydaşlarımıza, çalışanlarımıza, topluma ve çevreye kattığımız değeri sürekli arttırmak en büyük hedefimizdir.