3 Haziran 2023 Cumartesi

SIKORA

SIKORA

SIKORA, 2022 dünya piyasası lideri şampiyonu ödülüne layık görüldü

Dr. Christian Frank
SIKORA’nın CEO’su


St. Gallen Üniversitesi'nin WirtschaftsWoche dergisi ile yaptığı ortak çalışmasının sonucuna göre, Bremen merkezli SIKORA AG, 2022’de yeniden Almanca konuşulan ekonomik bölgenin 500 gizli dünya piyasa lideri arasında yer alıyor.


SIKORA 2016, 2018 ve 2020 yıllarında WirtschaftsWoche’nib her yıl yayınladığı dünya piyasa liderleri şampiyonlar sıralamasında yer almıştı. Bu amaçla yaklaşık 500 şirket, St. Gallen Üniversitesi tarafından sıkı bir prosedürle dünya piyasa lideri olarak seçilmektedir. Kazananlar, en az bir ilgili piyasa segmentinin birincisi veya ikincisi olup kazananların en az yüzde 50'si en az üç kıtada yurtdışında üretilen en az 50 milyon Euro'luk yıllık satışlara sahiptir. Değerlendirmeye yalnızca Federal Gazete'den yayınlanan yıllık mali bilançolar gibi resmi rakamlar dahil edilir.

SIKORA’nın CEO’su Dr. Christian Frank, “1973 yılındaki kuruluşundan bu yana, şirketimiz SIKORA geleceğin teknolojilerini temsil ediyor. Özellikle temel pazarımız olan tel ve kabloda, endüstriyel üretim için ölçüm ve kontrol teknolojilerimizle sabit olup, dünya çapında standartları belirliyoruz. Dünya piyasa lideri şampiyonu olarak yeniden ödül almak bizi çok memnun etmenin yanı sıra, sürekli olarak yeni teknolojiler ve gelişmiş çözümler geliştirme çabalarımızda bizi cesaretlendiriyor.”
SIKORA her yıl gelirinin yüzde 10'undan fazlasını yeni ölçüm ve kontrol teknolojisinin yanı sıra tel ve kabloların, tüplerin, hortumların, boruların ve levhaların, fiber optiklerin veya plastiklerin üretimi sorasında kalite güvencesi için denetleme, analiz ve ayrıştırma sistemlerinin araştırılmasına ve geliştirilmesine yatırım yapmaktadır. Almanya, Bremen'de 300'den fazla çalışanı ve 15 uluslararası iştiraki ile şirket, yenilikçi çözümler ve özelleştirilmiş müşteri hizmetleri sunmaktadır.