5 Ekim 2023 Perşembe

TCG Anadolu’nun kabloları Üntel Kablo’dan

TCG Anadolu’nun kabloları  Üntel Kablo’dan

Üntel Kablo, SEDEF Tersanesi’nde inşa edilen, son test ve denemeleri sonrasında 2023 yılında kullanıma açılacak olan amfibi hücum gemisi TCG Anadolu için Türk Deniz Kuvvetleri’ne donanma kablolarını tedarik etti. %70 oranında yerli ürünlerle inşa edilen TCG Anadolu, Türk Deniz Kuvvetleri’nin bugüne kadar ki en büyük savaş gemisi olma özelliğini taşıyor. 231 metre uzunluğunda ve 32 metre genişliğindeki uçak gemisi TCG Anadolu, Navantia S.A (İspanya) tarafından tasarlandı. Daha sofistike olan yeni askeri gemiler, donanma yeteneklerini genişletmek ve gemide en yüksek güvenlik gereksinimlerini karşılamak için küresel talebe cevap verebilecek daha özel ekipman ve kablo sistemleri kullanıyor.
Üntel Kablo, Avrupa’da donanma gemileri için önde gelen gemi inşa kablo üreticileri arasında yer alıyor. Üntel, yarım yüzyılı aşmış saygın ve uluslararası kurumlar tarafından onaylanmış kalitesi onaylanmış ve askeri gemilerde yaygın olarak kullanılan VG95218 tipi askeri tip marin kablolarının dizayn ve üretimini yapıyor. Üntel’in döşemesi kolay, esnek, çekilmesi ve sıyrılması basit ayrıca minimal boyut ve ağırlıklardaki donanma kabloları, müşterileri tarafından onaylanmış durumda.

Üntel, yılların deneyimi uzun süreli Ar-Ge çalışmaları ve en üst derece kablo kompartlarını kullanarak geliştirdiği tasarım ilkeleriyle VG 95218 Tip 60-66 kablolarını Dilovası tesislerinde üretebilme yeteneğine sahip. Firma, VDE tarafından gerçekleştirilen testler ile Alman Ordusu ve DNV onayı da dahil olmak üzere prestijli kuruluşlardan yaptığı sertifikasyon yatırımlarıyla sektöre global pazarlarda öncü olmaya devam ediyor.
VG 95218 tip kabloların dünyadaki sayılı üreticilerinden biri olan Üntel, kaliteli üretim süreçleri ve test standartlarıyla prestijli projelerin imtiyazlı tedarikçisi konumunda bulunuyor. Üretimde uluslararası standartların gereksinimlerini sağlayan Üntel, global rekabette üst sıralarda olabileceğini yoğun Ar-Ge stratejileriyle kanıtlıyor.