20 Mart 2023 Pazartesi

TAKIMSAN

TAKIMSAN

Türkiye’de planetary extruder imalatı yapan ilk firma olan Takımsan,
40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor


Takımsan 1981’den bu yana kesici takım ve dişli imalatı ile birlikte plastik sektörüne, planetary extruder ve yedek parça imalatı yapmaktadır. PVC sektöründe, ham maddeyi çok iyi karıştırıp, yüksek plastifiye sağlaması ve gaz alma problemini ortadan kaldırması ile Planetary Extruder başarıyla kullanılmaktadır. Platex markası ile planetary extruder imalatı yapan Takımsan, yurt içinde ilk firmadır. Ayrıca yurt dışında 40’tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.  %100 kendi imalatı ile planetary extruderlerini tüm mekanik aksamı, planetary sistem redüktör ile birlikte yüksek enerji tasarrufu ve daha çok güç aktarımı sağlamaktadır.
Düzenli Ar-Ge çalışmaları ile sert PVC, yumuşak PVC, Wood Plastic, Bio Plastic, Geri Dönüşüm Kauçuk, PE+Kalsit gibi farklı özelliklere sahip olan hammadde üretiminde, makinalarımız yüksek kalite ve yüksek tonajlı çıktı sağlamaktadır.
İki bölgeden oluşan bu sistem aynı zamanda gerekli ekipmanlar kullanılarak (kalıp, kalender hat vb.) hortum, fitil, film, profil, köşe bandı, kaplama malzemesi gibi mamulleri üreterek ürün yelpazesini genişletebilmektedir.

K Show fuarındayız
Hall 16, 16 B 78 numaralı stanttayız. Kovan ve yedek parçalarımızı standımızda görebilir, makinemizin kullanım alanları ve mekanizması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Almanya ve Avrupa ülkeleri ile ticaretiniz/ ihracatınız var mı?
Avrupa ülkeleri bizim için önemli bir Pazar dolayısıyla elbette ticaretimiz bulunmaktadır. Hollanda, Belçika, İtalya, Polonya makine ve yedek parçalarımızın bulunduğu ülkelerden sadece bir kaçı olup, Avrupa’da Pazar payımızı büyütmek için Avrupa’da bulunan Kablo ve Plastik fuarlarına düzenli olarak katılmaktayız. Ekim 2022’de düzenlenecek K Fuarında da standımız bulunmaktadır. 

İlk çeyrek oldukça başarılı geçti
Pandemi’de tek kullanımlık ürünlerin tüketimi arttığı için, bizim de satışlarımız arttı. Aralık ayında Tüyap’daki standımızda makinelerimiz çok büyük ilgi gördü. Akabinde de satış olarak ilk çeyrek bizim için oldukça başarılı geçti.
 
2022 yılında yeni pazarlar hedefliyoruz
Öncelikle Avrupa ülkeleri bizim her daim önceliğimiz ancak bunun yanı sıra Uzak Doğu özellikle Hindistan’da düzenli müşterilerimiz bulunmaktadır. Amacımız, marka bilinirliğimizi arttırarak, ülkemizi de farklı coğrafyalarda temsil etmektir. Uzun vadede Brezilya, orta vadede Amerika, kısa vadede ise Ortadoğu ve Körfez ülkeleri hedef pazarlarımızdır.