5 Ekim 2023 Perşembe

KABKOM Kimya AŞ

KABKOM Kimya AŞ

KABKOM Kimya AŞ, yüzde yüz yerli
üretici olarak global pazardaki konumunu
sağlamlaştırmak için emin adımlarla ilerliyor 


Erdem Eker / Kabkom Kimya AŞ Genel Müdürü


Kablo plastik sektörüne hizmet etmek amacıyla 2011 yılında temelleri atılan KABKOM Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2013 yılında Aksaray’da ki tesislerinde kablo kompaundu üretim faaliyetlerine başlamıştır.
2023 yılını inovasyon ve yatırım yılı ilan eden KABKOM, kaliteli ürünler ortaya koymak ve en önemlisi çağa ayak uydurarak bu kalitenin sürekliliğini sağlamak için üretim hatlarına tam otomasyonlu makineler kurmuş, Kalite ve Ar-Ge laboratuvarlarına yaptığı yatırımlar ile önemli bir noktaya gelmiştir.
Kurulduğu günden itibaren kablo kompaundları konusunda, araştırma, geliştirme, tasarlama ve üretiminde uzmanlaşmış bir Türk endüstri firması olan KABKOM, kaliteli ürün ve güvenilir hizmet değerleriyle ülke genelinde ve uluslararası düzeyde kablo sektöründe üretim yapan firmaların tercih ettiği bir işletme olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
Sektörel tecrübeye sahip yöneticileri, donanımlı mühendis, teknisyen ve işçilerden oluşan ekibi ve her daim güven sağladığı müşterileriyle birlikte, operasyonlarında en profesyonel hizmeti vermekte, sektördeki ihtiyaç ve problemlere hızla çözüm sunmaktadır. Sürdürülebilir bir müşteri memnuniyeti hedeflemekte, ulusal ve uluslararası düzeyde kablo üreticilerinin ihtiyaçlarını doğrultusunda kompaundlar üretmektedir.
Şirketimiz, yıllardır biriken tecrübe ve gücüyle, var olan şirket değerlerini koruyarak, sektördeki beklentilere yanıt veren, yenilikçi, takip edilen ve aranılan bir firma olarak yatırımlarını sürdürmektedir.

Büyüyoruz
İzmir-Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde ikinci fabrika yatırımına başlayan firmamız, yeni açılacak tesislerinde dış ticaret açığını azaltmak adına yurtdışından tedarik edilen XLPE, 2,5 karbonlu HDPE/LDPE ve Çapraz Bağlı Halojen Free (XL-HFFR & SOLAR)  ürünlerini yerli bir marka olarak üretmeye başlayacaktır.
İkinci fabrikada yeni kurulacak hatlarla beraber mevcut 30.000 ton/yıl olan HFFR kompound üretim kapasitesini ilave edilecek yeni ürünlerle beraber yıllık 65.000 ton seviyesine çıkartacaktır.
Bu sayede hem iç pazarda da hem de dış pazarda artan talebi karşılayabilecek duruma gelecektir.
Yüzde yüz yerli bir firma olan KABKOM Kimya, kendi sektörüne yaptığı yeni yatırımlarla pazar payını arttırarak global bir oyuncu olma hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. Yeni fabrika yatırımını 2023 Şubat ayında tam kapasite olarak faaliyete alacaktır.
Bu zamana kadar yanımızda olan tüm paydaşlarımıza çalışanlarımıza ve özellikle her zaman yanımızda olan değerli iş ortaklarımıza bu çıktığımız yolda bize verdikleri sonsuz güven ve destekleri için teşekkür ederiz.